Три лудогорски торпеда, равни на три точки за шампионите, вкараха още вода във варненския кораб. Двата ответни удара на Черно море се оказаха недостатъчни за повече от загуба с 2:3 от шампионите. Двубоят бе и своебразен опит за реванш за двата тима след евронеудачите им през седмицата.

Двама бразилци бяха точни за шампионите. Още в 6-ата минута се разписа Марселиньо, а в 63-ата Вандерсон дублира сънародника си и направи резултата 2:0.
Стенио вкара красиво за 1:2 в 76-ата за Черно море. Станчев си вкара автогол 89-ата, а Курьор фиксира крайния резултат – 2:3.
Лудогорец бе напипал слабостите в защитата на домакините, така, както го бяха сторили преди няколко дни и футболистите на Динамо Минск. С лекота нападателите на Лудогорец бяха извеждани зад гърба на бавната защита на Черно море и само две спорни засади попречиха на шампионите бързо да покачат резултата.

Силен изстрел отдалеч на Михаил Венков в 35-ата минута изпрати топката на сантиметри от левия стълб на вратата на Лудогорец. Варненци имаха желание за отпор, но сякаш не им достигаха силите.

Междувременно Марселиньо отново бе изведен сам срещу вратаря Китанов и само прекаленото му самочувствие и суетнята около топката спасиха вратата на Черно море от втори гол. „Моряците“ пък необосновано протестираха за засада, след като играчът на Лудогорец бе покрит два метра от Стефан Станчев.

В края на полувремето Андреас Васев нахлу в пеналта на Лудогорец, но Сисиньо го блокира и изби в корнер.

Черно море опита прелом през второто полувреме. Варненци обаче трудно стигха до ситуации пред вратата на шампионите. В 57-ата минута възникна спорна ситуация в пеналта на Лудогорец, като „моряците“ претендираха за игра с ръка и дузпа, а гостите – за втори жълт картон на Стефан Станчев. В крайна сметка – нито едното, нито другото, реши съдията. А в последвалото меле между двата тима той „връчи“ по един жълт картон на играчи от двата отбора.

В 76-ата минута Стенио вкара гол-красавец със странична ножица и върна интригата в мача и надеждата на „Тича“.

Минута преди края Стефан Станчев си вкара автогол за 3:1 за шампионите. Курьор в добавеното време фиксира крайното 2:3.

Старши треньорът на Черно море Никола Спасов бе направил много ротации в стартовия си състав за двубоя от 2-ия кръг срещу Лудогорец. Половината състав на „моряците“ е различен в сравнение с този при крушението в Минск срещу Динамо.

Наставникът на Лудогорец Бруно Рибейро бе направил по-малко промени. Все пак, трябва да се държи сметка на факта, че варненци играха в Лига Европа в четвъртък, докато шампионите – гостуваха два дни по-рано на Милсами.

И двата тима претърпяха провали в Европа, затова сега битката на „Тича“ се очертава да бъде ожесточена.

За срещата можете да прочетете още в Gong.bg.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛУДОГОРЕЦ 2:3

0:1 Марселиньо 6'

0:2 Вандерсон 63'

1:2 Стенио 76`

1:3 Станчев 89`-автогол

2:3 Курьор 90+6`

ЧЕРНО МОРЕ: 33 Георги Китанов, 4 Михаил Венков, 15 Траян Траянов, 23 Жиньо /46-Тодор Паланков/, 5 Стефан Станчев, 3 Даниел Георгиев, 8 Стенио, 21 Мехди Бурабия, 19 Матиа Курьор, 77 Андреас Васев /70-Симеон Райков/, 11 Живко Петков /65 - Вилиян Бижев/  /Резерви: 40 Александър Чанович, 23 Мамуту Кулибали, 84 Тодор Паланков, 7 Бекир Расим, 10 Марк Клок, 13 Симеон Райков, 20 Вилиян Бижев/ Старши треньор Никола Спасов

ЛУДОГОРЕЦ: 21 Владислав Стоянов, 19 Йордан Минев, 27 Козмин Моци, 55 Георги Терзиев, 4 Сисиньо, 8 Лукас Саша, 18 Светослав Дяков, 84 Марселиньо, 93 Върджил Мисиджан /82-Джоди Лукоки/, 11 Кишада /63 - Абел Анисе/, 19 Александър Василев /46-Вандерсон/ /Резерви: 26 Милан Борян, 16 Браян Ангуло, 15 Александър Александров, 88 Вандерсон, 12 Абел Анисе, 30 Андрей Препелица, 92 Джоди Лукоки/ Старши треньор Бруно Рибейро.