Лудогорец допусна пета поредна загуба в младежката Шампионска лига. Разградчани отстъпиха с 0:3 от Ливърпул в мач от група „В” на турнира, който се игра на стадион „Георги Аспарухов”. Разградчани продължават да бъдат без отбелязан гол в надпреварата, а също така нямат спечелена точка. На трибуните имаше около 600 зрители.

Ливърпул тотално доминираше над своя съперник през първото полувреме. Играчите на Лудогорец отправиха едва един неточен удар по посока на вратата на Райън Фултън и той бе в 42-та минута.

Първата опасна ситуация пред вратата на Лудогорец бе в 7-та минута. Олувасей Оджо направи добър пробив, който завърши с удар, но Емил Господинов спаси. Две минути по-късно след грешка в защитата на Лудогорец топката попадна в Хари Уилсън. Вратарят на Лудогорец падна на земята след съприкосновение с играч на Ливърпул, но играта не бе спряна, което даде невероятна възможност на Уилсън. Той стреля обаче много неточно в аут.

Ливърпул поведе в резултата в 26-та минута след гол на Олувасей Оджо. След центриране в наказателното поле на Лудогорец Олувасей Оджо засече топката с глава отблизо и я изпрати в горния десен ъгъл на вратата на безпомощния Емил Господинов.

Единственият удар по посока на вратата на Ливърпул за първото полувреме бе в 42-та минута. Преслав Петров стреля от около 30 метра, но много неточно в страни от вратата на Райън Фултън.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени. Ливърпул продължи да доминира. Играчите на Лудогорец на свой ред имаха едно много чисто положение, което пропуснаха да вкарат.

Ливърпул удвои своята преднина в 58-та минута, когато Хари Уилсън центрира от корнер в наказателното поле на Лудогорец, където Емил Господинов излезе неразчетено, а Джером Синклеър засече топката с глава и я изпрати във вратата му.

Оловасей Оджо направи невероятен пропуска на празна врата в 68-та минута.

Четири минути по-късно Хари Уилсън подаде към Джером Синклеър, който излезе сам срещу Емил Господинов, но след удара му топката срещна десния стълб на вратата на Лудогорец.

Най-сериозният пропуск за Лудогорец в мача бе в 74-та минута. Кристиян Джамов получи топката и от около 7-8 метра я изпрати високо над над напречната греда на вратата на Райън Фултън.

Ливърпул получи правото да изпълни дузпа, след като в 78-та минута Венцислав Керчев фаулира Серхи Канос в наказателното поле на Лудогорец. Съдията от Гърция Илиас Спатас без да се поколебае посочи бялата точка и вдигна жълт картон на Керчев. Серхи Канос изпълни наказателния удар, като стреля в левия ъгъл, но слабо и Емил Господинов спаси.

Третият гол за Ливърпул в мача падна в 82-та минута. Серхи Канос центрира от корнер по земя към Олувасей Оджо, който на първа греда бе оставен непокрит и стреля, като изпрати топката в десния ъгъл на вратата на Емил Господинов.

Така Лудогорец записа пета поредна загуба и остава без отбелязан гол в турнира. За сметка на това Ливърпул вече има 9 точки.

В другия мач от групата Базел спечели с 3:2 срещу Реал Мадрид. Швейцарците са лидери в групата с 12 точки, а Реал Мадрид е втори с 9 точки.

Лудогорец: 1. Емил Господинов, 13. Веселин Любомиров, 28. Томас Цвятков, 31. Мартин Кирилов (75' - 59. Сердар Юсуфов), 34. Олег Димитров (к), 37. Венцислав Керчев, 39. Кристиян Михайлов, 40. Денислав Александров, 46. Александър Георгиев, 47. Георги Кънчев (67' - 2. Кристиян Джамов), 48. Преслав Петров

Ливърпул: 1. Райън Фултън, 2. Кори Уилън, 3. Самюел Харт, 4. Даниел Клиърли, 5. Джо Магуайър, 6. Джордан Роситър (к), 7. Серхи Канос, 8. Педро Чиривела (82' - 14. Алекс О'Ханлън), 9. Джером Синклеър (86' - 15. Уил Марш),  11. Олувасей Оджо, 12. Хари Уилсън (74' - 10. Райън Кент)

Мачът минута по минута:

Лудогорец - Ливърпул 0:3

1' Начало на мача!

7' Добър пробив на Олувасей Оджо, който проби в наказателното поле на Лудогорец, а след това стреля, но Емил Господинов нямаше проблеми да улови топката.

9' След грешка в защитата на Лудогорец топката попадна в Хари Уилсън. Вратарят на Лудогорец падна на земята след съприкосновение с играч на Ливърпул, но играта не бе спряна, което даде невероятна възможност на Уилсън. Той стреля обаче много неточно в аут.

16' Далечен удар на Хари Уилсън, но изпрати топката високо над напречната греда в аут.

26' 0-1 за Ливърпул! Гол на Олувасей Оджо! След центриране в наказателното поле на Лудогорец Олувасей Оджо засече топката отблизо и я изпрати в горния десен ъгъл на вратата на безпомощния Емил Господинов.

29' Джордан Роситър стреля от границата на наказателното поле на Лудогорец, но Емил Господинов улови сигурно.

31' Хубав пробив на Хари Уилсън, който подаде по земя към Самюел Харт, а той стреля технично с пета, но Емил Господинов улови без проблеми.

32' Хари Уилсън стреля от около 20 метра, но в страни от левия стълб на вратата на Лудогорец.

33' Далечен удар от въздуха на Джордан Роситър, но топката излезе в аут.

42' Преслав Петров стреля от около 30 метра, но много неточно в страни от вратата на Райън Фултън. Това е първият удар в мача на Лудогорец по посока на вратата на Ливърпул.

45' Две минути е добавеното време на първата част.

45+2' Добра комбинация между Уилсън и Оджо, които направиха двойно подаване, след което последният бе изведен на добра позиция и стреля, но изпрати топката високо над напречната греда в аут.

45+2' Край на първото полувреме!

46' Начало на второто полувреме!

47' Александър Георгиев получи жълт картон за нарушение срещу Оджо.

58' 0:2 за Ливърпул! Гол на Джером Синклеър! Хари Уилсън центрира от корнер в наказателното поле на Лудогорец, където Емил Господинов излезе неразчетено, а Джером Синклеър засече топката с глава и я изпрати във вратата му.

62' Педро Чиривела навлезе в наказателното поле на Лудогорец, след което стреля, но в страни от левия стълб на вратата на Емил Господинов.

64' Хари Уилсън получи жълт картон за нарушение срещу Александър Георгиев.

67' Смяна в състава на Лудогорец - Георги Кънчев е сменен от Кристиян Джамов.

68' Невероятен пропуска на Оджо, който пропусна да вкара на празна врата и изпрати топката в аут.

72' Хари Уилсън подаде към Джером Синклеър, който излезе сам срещу Емил Господинов, но след удара му топката срещна десния стълб на вратата на Лудогорец.

74' Смяна в Ливърпул - Хари Уилсън е сменен от Райън Кент.

74' Невероятен пропуска на Кристиян Джамов. Той получи топката и от около 7-8 метра я изпрати високо над над напречната греда на вратата на Райън Фултън.

75' Смяна в Лудогорец - Мартин Кирилов е сменен от Сердар Юсуфов.

78' Дузпа за Ливърпул. Венцислав Керчев фаулира Серхи Канос и съдията Илиас Спатас посочи бялата точка. Керчев получи и жълт картон.

79' Серхи Канос стреля, но Емил Господинов успя да спаси.

82' Смяна в Ливърпул - от игра излезе Педро Чиривела, а на негово място в игра се появи Алекс О'Ханлън.

82' 0:3 за Ливърпул! Втори гол на Олувасей Оджо! Серхи Канос центрира по земя към Оджо, който на първа греда бе оставен непокрит и стреля, като изпрати топката в десния ъгъл на вратата на Емил Господинов.

86' Смяна в Ливърпул - игра напусна Джером Синклеър, а на негово място в игра се появи Уил Марш.

87' Джордан Роситър стреля опасно от дъгата на наказателното поле на Лудогорец, но Емил Господинов спаси.

90' Три минути е добавеното време на мача.