Литекс и Лудогорец направиха здрав, но доста постен мач и завършиха 0:0 в първия четвъртфинален двубой за Купата на България, който се игра в Ловеч. По този начин всичко ще се реши на реванша в Разград.

Лудогорец започна силно мача и в 8-та минута Светослав Дяков подаде към Христо Златински, който намери Михаил Александров в наказателното поле на Литекс и стреля, но Винисиус успя да избие топката в корнер.

Две минути по-късно след центриране в наказателното поле на Литекс Марселиньо стреля с глава, но Винисиус успя да спаси, след което играчът на Лудогорец не успя да направи добавка.

В 14-та минута Антон Недялков отправи хубав далечен удар, а Иван Чворович не се намеси убедително, след което топката излезе в корнер.

Иван Чворович бе сменен принудително на полувремето от Владислав Стоянов. Чворович получи контузия, след като в 35-та минута бе изритан от Бьорн Маарс.

Марселиньо получи разтежение в 48-та минута и напусна терена. Той бе сменен в 52-та минута от Фабио Ешпиньо.

В 56-та минута Абел Анисе стреля от около 18 метра, но в страни от левия стълб на вратата на Винисиус.

Две минути по-късно Фабио Ешпиньо намери с чудесен пас Роман Безяк в наказателното поле, който стреля, но в страни от левия стълб на вратата на Литекс.

В 60-та минута бе една от спорните ситуации в мача. Светослав Дяков стреля, но топката срещна ръцете на Рафаел Перес. Съдията Станислав Тодоров прецени, че не трябва да свири дузпа в полза на Лудогорец.

В последния половин час на мача двата отбора играха много позиционно и не поеха рискове.

Реваншът в Разград е на 18-и март от 17:30 часа.

Литекс: Винисиус Баривиейра, Страхил Попов, Рафаел Перес, Илия Миланов, Иван Горанов, Петрус Бумал, Антон Недялков, Данило Асприля, Румен Руменов /62 - Александър Цветков /, Милчо Ангелов /75 - Пауло Регула /, Бьорн Mаарс /62 - Кирил Десподов/

Лудогорец: Иван Чворович /46 - Владислав Стоянов /, Жуниор Кайсара, Георги Терзиев, Александър Александров, Браян Агулу, Светослав Дяков, Христо Златински, Михаил Александров, Абел Анисе, Марселиньо /53 Фабио Ешпиньо /, Роман Безяк /85 - Йонес Хамза/

Реваншът може да проследите пряко в ефира на Diema Sport, а също чрез платформата Gong Play и на честотите на Дарик радио.