Голеада от 5:1 срещу Верея надъха Лудогорец преди домакинството срещу ПСЖ в Шампионската лига идната сряда.

В мача от 8-ия кръг на Първа лига шампионите бяха пълни господари на терена и с лекота постигнаха убедителната победа над своите домакини от Стара Загора. Два гола вкара Кафу, по веднъж се разписаха още Мисиджан, Вандерсон и Марселиньо. Точен от дузпа към края за Верея беше Елиаш.

Първата реална опасност в мача възникна в 11-ата минута. Тогава Мисиджан бе изведен на голова позиция, но леко се поколеба и бе изтласкан извън наказателното поле, после не успя да подаде добре.

Само две минути по-късно отново Мисиджан бе изведен по крилото отляво, напредна и от малък ъгъл вкара за Лудогорец за 0:1. Повторението обаче показа, че холандецът е в положение на засада при получаването на паса. Флагът на страничния съдия обаче не бе вдигнат.

В 22-ата минута Кафу бе изведен в удобна позиция, но този път той не успя да преодолее вратаря. Веднага след това видяхме нова атака за Лудогорец. Лукас Саша стреля силно, но Караджов отново парира.

Мачът се развиваше изцяло под диктовката на шампионите.

С оглед на тоталното им надмощие нямаше как да не падне и втори гол. Джонатан Кафу изскочи от дълбочина, с лекота и технично прати топката във вратата за 0:2 в 29-ата минута. В следващата атака пък гредата спаси Верея след удар на Мисиджан, иначе ставаше 0:3.

Нова отлична комбинация на скорост за Лудогорец завърши с удар на Вандерсон, който Караджов спаси.  „Зелените“ правеха каквото си поискат на терена.

Вандерсон изскочи при следващата атака сам срещу вратаря, но стреля несериозно в ръцете му.

Беше чудо, че Лудогорец се оттегли на почивка само с два гола преднина, предвид тоталното си превъзходство.

Доминацията на шампионите продължи и след антракта. В 49-ата минута с лекота те стигнаха и до трети гол. Кафу и Вандерсон изскочиха сами срещу Караджов. Първият асистира на втория и резултатът стана 0:3.

Головете продължиха да валят във вратата на домакините. Първо Кафу изскочи зад гърба на защитата и с лекота вкара за 0:4. Две минути след това – в 70-ата, се разписа и Марселиньо за 0:5.

Верея стигна до почетния си гол от дузпа, отсъдена за препъване на Педро Еуженио от страна на Минев. Елиаш я реализира в 84-ата минута за 1:5.

С 16 Лудогорец е само на точка зад челниците Левски и Дунав. Верея е осми с 10 точки.

Верея - Лудогорец 1:5

източник: LAP.bg, Краси Славчев

ВЕРЕЯ - ЛУДОГОРЕЦ 1:5

0:1 Върджил Мисиджан 13, 0:2 Джонатан Кафу 29, 0:3 Вандерсон 49, 0:4 Джонатан Кафу 68, 0:5 Марселиньо 70, 1:5 Елиаш 84-дузпа

ВЕРЕЯ: Иван Караджов, Педро Еуженио, Георги Ангелов, Владимир Зафиров, Илия Мунин, Костадин Слаев, Елиаш, Илиас Хасани, Илиян Йорданов, Момчил Цветанов /56-Здравко Илиев/, Амаду Сукуна /Резерви: Пламен Колев, Методи Костов, Александър Пашценко, Георги Андонов ,  Мирослав Енчев, Светослав Диков, Здравко Илиев/ Старши треньор – Александър Томаш

ЛУДОГОРЕЦ: Милан Борян, Йордан Минев, Козмин Моци, Светослав Дяков, Абел Анисе, Лукас Саша, Върджил Мисиджан, Вандерсон, Джонатан Кафу, Марселиньо, Хосе Паломино /Резерви: Владислав Стоянов, Георги Терзиев, Густаво Кампаняро, Джоди Лукоки, Кишада, Игор Пластун, Клаудиу Кешеру/ Старши треньор – Георги Дерменджиев