Лудогорец ще се опита да остане на лидерската позиция в „А“ група поне до пролетта, а това със сигурност ще бъде факт при победа за шампионите днес във Варна срещу Черно море. Мачът от 20-ия кръг започва в 14 ч.

Лудогорци имат 35 точки и по-добри показатели от Левски на върха на класирането. Черно море е шести с 25 пункта.

„Моряците“ имат да се реваншират пред публиката си за тежкото 0:4 срещу Пирин в миналия кръг, което бе последвано от болезнено сдаване на Купата на България след дузпи срещу Берое.

Именно този дълъг мач през седмицата ще тежи допълнително в краката на варненци. По-сериозен за тях обаче е проблемът в защита, където тимът е лишен от контузените си бранители Стефан Станчев и Жиньо, а също от наказаните Траян Траянов и Тодор Паланков. При това положение Стенио е гласен за титуляр в центъра на отбраната.

Единственият отсъсващ от състава на Лудогорец пък ще бъде наказаният Йордан Минев, който ще бъде заместен от Витиня.

Мачът е днес от 14:00 часа. Можете да го следите минута по минута в Gong.bg, пряко с картина по Diema Sport и на платформата Gong Play, както и на честотите на Дарик радио.