Отборът на частната софийска школа Национал спечели Купата на БФС при децата, родени през 2008-а година. На финала, който се игра на стадион Ивайло във Велико Търново, Национал се наложи над Лудогорец с 3:2 след изпълнение на дузпи. Редовното време приключи без отбелязани голове в двете врати.

Преди почивката имаше по една добра атака пред двете врати, а почти по същия сценарий се разви и второто полувреме. Така след 0:0 в редовните 70 минути се стигна до изпълнение на дузпи, където столичани бяха по-точни.

Заради високия залог напрежението и нервността белязаха срещата, в която липсваха чисти голови ситуации.

Турнирите за Купата на БФС се провеждат в междинните възрасти при юношите. А за родените през 2008-а година това реално е и първото национално състезание, в което взимат участие.

На полуфиналите Лудогорец отстрани Левски, а Национал се справи с Черноморец (Бургас).