Лудогорец U17 постигна разгромна победа като гост над Пирин с 4:0 и дръпна на върха в класирането на елитната група с осем точки. Момчетата на треньора Мартин Цирков имаха тотално превъзходство над противника и можеха да постигнат далеч по-изразителен успех.

Филип Гигов откри от дузпа в 41-ата минута. Елисей Съров покачи на 2:0 в 47-ата след асистенция на Гигов. Отново Съров заби за 3:0 с глава при центриране на Янев в 50-ата минута. Крайното 4:0 за Лудогорец оформи Янко Ажлани в 62-ата минута с удар от 25 метра.

"Доволен съм от играта и многото създадени положения. Радва ме изразителната победа", коментира треньорът Мартин Цирков

Лудогорец има преднина от осем точки пред Левски в класирането. "Сините" имат мач по-малко.

Съставът на Лудогорец U17: Валентинов, Иванов, Валеков, Витанов, Мечикян, Хасан, Пенев, Ажлани, Янев, Съров, Гигов (Люкцаков, Стойчев, Тодоров, Тотов, Кралев)