Българският шампион по футзал Амиго Северозапад започна мачовете в група В на предварителния кръг в Шампионската лига с убедителна победа с 4:1 над Диамант (Линц, Австрия). Срещата се игра пред сериозен брой привърженици на футбола в зала, които бяха напълнили Арена София.

Срещата беше равностойна в първите 25 минути от срещата, като двата тима си бяха разменили по един гол. Цветелин Добричов откри резултата още в 4-ата минута, но след по-малко от 120 секунди австрийците възстановиха равенството чрез Хасиб Сеперович.

Българският тим нанесе своя удар в рамките на 6 минути през второто полувреме, когато се разписаха двамата украинци Петро Сенюк и Васил Кефа след две асистенции на капитана Владимир Бахъров.

В последните 5-6 минути австрийският отбор упражни много сериозен натиск, дори извадиха вратаря си и пуснаха още един полеви състезател, наречен летящ вратар. Но българският страж Христо Павлов буквално отказа съперниците с множество ключови намеси. 9 секунди преди края украинецът Васил Кефа успя да прехвърли топката и вкара на празна врата за 4:1.

Утре Амиго Северозапад играе втората си среща в групата срещу АСА Тел Авив (Израел), който днес стартира в кампанията с тежка загуба – 2:9 от фаворита Йоребро (Швеция). Преди това пък шведите играят с австрийския Диамант (Линц).

"Съперниците са много силен и опитен отбор. Те ни превъзхождат най-вече с това, че имат много повече практика в такива срещи. На първо място играят повече срещи, първенството им е с много повече отбори. Те са професионален отбор. И също така са имали и много повече международни участия. Но ние с много желание и себераздаване успяхме да спечелим. На първо място искам да благодаря на публиката, която беше фактор номер 1 за нашия успех", заяви след края на срещата старши треньорът Делян Койчев.