Лудогорец разгроми с 8:0 Локомотив Горна Оряховица в контролна среща. С хеттрик в головото шоу на стадион "Гнездо на орли" се отличиха Елвис Ману (14, 50, 62) и Ихинио Марин (28, 42, 87), Каули Оливейра (24) и Козмин Моци (55) също се разписаха.
Титуляр за шампионите бе новото попълнение - португалецът Жосуе Са, който си партнираше в отбрана с Козмин Моци. С капитанската лента бе Светослав Дяков, а на вратата - 20-годишният Дамян Дамянов. Отляво на защитата игра друг играч от Академията на разградчани - Димитър Илиев (21 г.)

Първата опасност пред вратата на гостите бе в 11-ата минута . Каули Оливейра шутира, но вратарят Християн Христов спаси. Три минути по-късно Лудогорец поведе в резултата чрез Елвис Ману, който засече центриране на Икоко отдясно и прати топката неспасяемо в далечния ъгъл.

Каули Оливейра и Ихинио Марин вкараха още две попадения в рамките само на 4 минути, след като завършиха добри атаки от фланговете. Малко след това, в 32-ата минута испанецът изпълни отлично пряк свободен удар, но топката премина покрай вратата.

Три минути преди почивката Лудогорец направи страхотна контраатака, завършена перфектно от Марин за 4:0. Домакините овладяха топката след ъглов удар пред тяхната врата и само за няколко секунди топката вече бе в наказателното поле на Локо ГО, където испанският голаджия бе на точното място.

В 50-ата минута Текпетей бе съборен пред дъгата на наказателното поле, а Елвис Ману показа голяма класа при изпълнението на прекия свободен удар и прати топката в горния десен ъгъл на вратаря Христов за 5:0. Пет минути след това Козмин Моци се разписа с глава,  отклонявайки центриране от корнер.

Домакините продължиха да обстрелват вратата на съперника, но ударите на Текпетей и Марин бяха отразени от стража на Локо ГО Христов.

В 63-ата минута Лудогорец направи три смени накуп - Жосуе Са, Сантана и Каули Оливейра отстъпиха местата си на Тихомир Тодоров, Ерол Дост и Цветослав Петров.

Домакините пропуснаха да вкарат в 66-ата минута след добра атака отляво, но завършващият удар не намери целта.

Още двама възпитаници на Академията на "орлите" се появиха в игра в 71-ата минута - Георги Вълчев и Илкер Будинов. Именно последният пропусна да запише името си сред голмайсторите, след като ударът му от въздуха в 80 -ата минута срещна гредата.

Пет минути преди края и вратарят Дамянов получи шанс за изява след удар на Виктор Митев от фаул. Стражът на Лудогорец плонжира и майсторски изби в корнер.

Ихинио Марин отбеляза осми гол в 87-ата минута. Той получи топката на границата на наказателното поле и с ефектно обръщане елиминира съпротивата на трима защитници на гостите, за да промуши топката покрай вратаря Христов.

Лудогорец - Локомотив ГО 8:0, контрола, 10.10.2020 г.

8:0 Ихинио Марин (87)

ЛУДОГОРЕЦ: 69. Дамян Дамянов, 58. Димитър Илиев, 30. Козмин Моци, 32. Жосуе Са (63 - 52. Тихомир Димитров), 22. Джордан Икоко (71 - 31. Георги Вълчев) , 18. Светослав Дяков, 7. Алекс Сантана (63 - 72. Ерол Дост), 10. Елвис Ману (71 - 51. Илкер Будинов), 95. Каули Оливейра (63 - 50. Цветослав Петров), 37. Бернард Текпетей, 9. Ихинио Марин

Треньор Павел Върба

ЛОКОМОТИВ ГО: 1. Християн Христов, 5. Тодор Таушанов, 18. Петко Цанков, 66. Кристиян Райчев (24 - 27. Янислав Цачев), 11. Виктор Митев, 4. Румен Гьонов, 24. Петър Чалъков, 8. Иван Иванов, 31. Александър Стефанов, 10. Джуней Яшар (58 - 9. Момчил Кузманов), 23. Владислав Мирчев (51 - 22. Даниел Стоянов)