Талантите на Лудогорец разгровиха със 7:0 Нефтохимик в отложен мач от 22-ия кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години. Отличи се Хидает Хюсеин, който реализира хеттрик.

Момчетата на треньора Захари Сираков откриха в 22-ата минута чрез Росен Иванов. Три минути по-късно Хидает Хюсеин удвои. И двете попадения станаха след асистенции на Емил Кьосов.

В 28-ата минута Калоян Симеонов направи преднината класическа, разписвайки се след пас на Росен Иванов. В 38-ата Росен Иванов бе точен за 4:0, асистира му Калоян Симеонов. При този резултат свърши първото полувреме.

Осем минути след подновяването на играта Хидает Хюсеин вкара второто си попадение в срещата - 5:0. Крайният резултат бе оформен след две точно изпълнени от Георги Николов и Хидает Хюсеин дузпи, съответно в 78-ата и 83-ата минути - 7:0.

"Много съм доволен от представянето на момчетата. Постараха се, играха освободено и с настроение", коментира след изразителната победа Захари Сираков.

В класирането Лудогорец е втори с 48 точки, с една по-малко от лидера Левски.