ЦСКА 1948 нанесе втора загуба на Лудогорец в efbet Лига. „Червените” се наложиха с 2:0 над „орлите” на стадион „Витоша” в Бистрица, където вече ще домакинстват. Срещата беше от 15-ия кръг на първенството.

Разградчани останаха с човек по-малко още в 8-ата минута, когато Оливие Вердон беше изгонен. В 48-ата минута Ивайло Чочев откри резултата, а в 81-ата минута Георги Русев оформи крайното 2:0. Гостите дадоха две жертви, след като Бърнард Текпетей и Сисиньо напуснаха с контузии.

С успеха ЦСКА 1948 прекъсна серията си от три поредни поражения. Възпитаниците на Николай Киров събраха 14 точки и излязоха на 10-о място. Лудогорец е лидер с 33 точки.

Антон Узунов
89 снимки

В 5-ата минута Оливие Вердон спря с ръка извеждащ пас към Георги Русев, който щеше да се озове очи в очи с Кристиян Кахлина. Първоначално главният рефер Георги Димитров показа жълт картон на национала на Бенин. След намесата на ВАР съдията промени решението си и изгони защитника с червен картон. От последвалия пряк свободен удар Ивайло Чочев стрепя опасно над вратата.

След изгонването на Вердон Шакил Пинас застана до Игор Пластун в сърцето на отбраната, а Бърнард Текпетей заигра като ляв бек. "Орлите" продължиха да са по-активният отбор, въпреки че са с човек по-малко на терена. В 33-ата минута Бърнард Текпетей получи травма и бе заменен от Жордан Икоко.

В 42-ата минута ЦСКА 1948 беше близо до гол. Марио Топузов получи отдясно и центрира в наказателното поле, където Чочев беше оставен сам. Националът отправи удар с глава, но над вратата.

Три минути след почивката "червените" поведоха. Ангел Бастунов свали с глава центриране на Галин Иванов от корнер на далечната греда. Ивайло Чочев овладя на гърди и отправи удар в левия ъгъл, при който Кахлина нямаше какво да направи.

В 54-ата минута домакините можеше да вкарат втори гол. Първо Кахлина увисна при центриране отдясно, но Бастунов не успя да засече във вратата. Секунди по-късно отново Бастунов бе намерен с центриране, но нападателят стреля слабо покрай вратата. Десет минути по-късно вратарят на Лудогорец показа завиден рефлекс и с една ръка изби коварен удар от границата на наказателното поле на Галин Иванов. При добавката Крум Стоянов стреля в аут.

В 81-ата минута Георги Русев сложи точка на спора. "Орлите" сбъркаха при изнасянето на топката. Симеон Петров отне и намери Чочев пред наказателното поле. Халфът отправи тежък удар, който Кахлина изби. Кълбото се озова в Емил Мартинов отляво, който пусна успореден пас, хърватският страж опита да се намеси, но Русев от метър-два нямаше как да сбърка. Малко след това Крум Стоянов стреля от въздуха, но над вратата.

ЦСКА 1948 – Лудогорец 2:0

1:0 Ивайло Чочев (48)

2:0 Георги Русев (81)

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов /к/, 24. Лазар Марин, 3. Димитър Пиргов, 87. Симеон Петров, 77. Крум Стоянов, 7. Марио Топузов, 18. Ивайло Чочев, 27. Емил Мартинов, 20. Ангел Бастунов (90 - 25. Георги Ангелов), 33. Галин Иванов (90 - 98. Валентин Йосков), 10. Георги Русев (86 - 9. Денислав Ангелов)

Резерви: 1. Димитър Тодоров, 64. Владимир Гогов, 28. Емануил Личев, 25. Георги Ангелов, 9. Денислав Ангелов, 61. Стелиян Добрев, 98. Валентин Йосков

Треньор: Николай Киров

Лудогорец: 71. Кристиян Кахлина, 4. Сисиньо (66 - 5. Георги Терзиев), 6. Шакил Пинас, 8. Клод Гонсалвеш, 9. Ихиньо Марин (60 - 19. Пиерос Сотириу), 13. Мавис Чибота (60 - 10. Елвис Ману), 23. Шоу (66 - 95. Каули), 24. Оливие Вердон, 30. Игор Пластун /к/, 37. Бърнард Текпетей (33 - 22. Жордан Икоко), 64. Доминик Янков

Резерви: 1. Серджио Падт, 5. Георги Терзиев, 10. Елвис Ману, 19. Пиерос Сотириу, 22. Жордан Икоко, 25. Стефан Баджи, 95. Каули

Треньор: Станислав Генчев

Ж.к. Димитър Пиргов (ЦСКА 1948); Сисиньо (Лудогорец)