Носителят на Купата и Суперкупата на България Локомотив Пловдив срази шампиона Лудогорец с 3:2 и завърза битката за титлата.

Абел Анисе откри в 17-ата минута след асистенция на Десподов. В рамките на около две минути "смърфовете" осъществиха пълен обрат. Първо Момчил Цветанов изравни, а след това капитанът Димитър Илиев направи 2:1 в края на първата част. Клаудиу Кешеру впоследстие изравни от дузпа в 55-ата минута. Пловдивчани отново излязоха с едни гърди напред, благодарение на Лукас Салинас в 79-ата минута.

По този начин "смърфовете" нанесоха второ поражение в шампионата на "орлите" и излязоха втори, на 5 точки от разградчани. По-късно днес ЦСКА може да скъси дистанцията до върха на 3 пункта, ако надвие Черно море на "Българска армия".

Антон Узунов
70 снимки

Двубоят започна в сравнително спокойно темпо, без положения за двата отбора и без отявлено превъзходство, за който и да било.

В седмата минута Дяков изгуби топката в центъра, Карагарен опита пас към Илиев в предни позиции, но подаването бе пресечено.

В 13-ата минута Димитър Илиев получи с гръб към вратата, обърна се, напредна и стреля по земя с левия крак, но встрани от лявата греда.

3 минути след това Кирил Десподов получи на крилото и спринтира към вратата, където пусна топката към непокрития Анисе, който от близка дистанция прониза Луков.

Четири минути по-късно Лудогорец бе на крачка от втори гол. Десподов пусна страхотен пас в коридор към Кешерю, а румънецът продължи към втора греда. Там с топката се размина Текпетей.

Малко след това самопожертвователна намеса на Карагарен предотврати сигурен гол. Десподов подаде триково към Текпетей, който остана сам срещу вратаря, и шутира, но шпагат на играча на домакините не позволи на футболиста на Лудогорец да отбележи.

В 23-ата минута Бирсент Карагарен центрира от дясно в наказателното поле, където Минчев надскочи Са, но ударът му с глава не бе точен.

В 41-ата минута Лукас Салинас бе намерен от Карагарен и мигновено подаде вляво в наказателното поле на непокрития Момчил Цветанов, който разтреля Ренан за 1:1.

В рамките на броени секунди домакините осъществиха пълен обрат. След груба грешка на Анисе Умарбаев пое коженото кълбо и подаде към своя капитан Димитър Илиев в пеналтерията и футболист №1 на България за последните две години копна коженото кълбо по ювелирен начин, прехвърляйки Ренан за 2:1.

В 50-ата минута Парвиз Умарбаев изпълни свободен удар близо до тъчлинията, при който изсипа топката в наказателното поле, където тя първоначално бе изчистена, но попадна у Карагарен, който без да се замисля шутира, но вляво от очертанията.

4 минути по-късно Текпетей бе изведен в наказателното поле и Гомис го събори в гръб, а Волен Чинков нямаше друг избор освен да посочи бялата точка. Клаудиу Кешеру се нагърби с отговорността да изпълни дузпата и не сгреши, пращайки в обратния ъгъл Луков.

В 60-ата минута Лукас Масоеро удари лявата греда след центриране на Умарбаев от дясното крило след късо изпълнен ъглов удар.

В 62-ата минута Каули подаде триково към Кирил Десподов, който финтира противник и завъртя топката с десния си крак към левия ъгъл на Луков, но след рикошет коженото кълбо излезе в ъглов удар.

В 70-ата минута Клаудиу Кешеру стреля от около 20 метра с левия крак по земя, но коженото кълбо прелетя на сантиметри от левия страничен стълб и резултатът се запази.

В 79-ата минута Лукас Салинас отново изведе Локомотив напред, след като изстрелът на Малембана от пряк свободен удар предизвика груба грешка на Ренан и при добавката Лукас бе на точното място в точното време и от близка дистанция направи 3:2.

В последните секунди Каули спокойно можеше да изравни. Футболистът на "орлите" нахлу в наказателно поле и стреля опасно от чиста позиция, но Луков спаси със сетни усилия.