Отборът на Лудогорец срази в Разград Дунав Русе в последния мач от 24-ия кръг на efbet Лига. Шампионите се наложиха с 5:1 над русенци, като по този начин те се отдалечават на девет точки от преследвачите си, като имат и мач по-малко. Резултатът бе открит от Григор Долапчиев в петата минута след грешка на вратаря Владо Стоянов. В13-ата Мавис Чибота изравни, а Клаудиу Кешеру направи обрата пълен в 30-ата минута. Само две по-късно Марселиньо покачи на 3:1, в 38-ата минута Кешеру реализира второто си попадение в срещата. През втората част падна още едно попадение чрез резервата Жоржиньо 80-ата минута.

LAP.bg
29 снимки

Изненадващо или не русенци поведоха в резултата в самото начало на срещата и с известна доза късмет. Това обаче само ядоса "орлите", които още до почивката не само, че не губеха, но вече и водеха с три гола преднина, като показаха, че класата на тима е доста по-висока от тази на "драконите". През втората част домакините продължиха да диктуват темпото и успя да затвърдят успеха си с още едно попадение. С този успех Лудогорец събра актив от 55 точки и вече води с девет точки пред Левски, Локомотив Пловдив и ЦСКА. "Зелените" обаче имат и мач по-малко. Дунав остават 13-ти с 18 точки. В следващия кръг Лудогорец гостуват на Левски, докато русенци приемат Арда Кърджали.

Срещата започна с две атаки на русенци, които завършиха с ъглови удари в полза на гостите.

В петата минута обаче "драконите" излязоха напред в резултата, не и без доза късмет и груба грешка ва нратаря Владислав Стоянов. Козмин Моци върна за Стоянов, който опита да изрита напред кълбото, но нацели главата на Григор Долапчиев, и топката влетя във вратата му за 0:1.

Домакините веднага се хвърлиха в предни позиции в търсене на изравнително попадение.

В 8-ата минута Марселиньо опитва хубав изстрел от въздуха, но в аут. Две минути след това отново българският национал опита удар от свободен удар, който обаче премина покрай вратата.

Все пак в 13-ата минута шампионите изравниха. След разбъркване в наказателното поле Свилен Щерев опита да овладее топката, но вместо това направи извеждащ пас за Мавис Чибота, който бързо възстанови паритета.

В 27-ата минута Клаудиу Кешеру пробва удар, който бе блокиран. Веднага след това Талеб Тауата също стреля, но в аут.

Три минути след това румънецът обаче бе безпогрешен и реализира, за да направи обрата пълен. Марселиньо комбинира с Талеб Тауата по левия фланг, който намери Клаудиу Кешеру в малкото наказателното поле и той отбеляза за 2:1.

Само 120 секунди по-късно Лудогорец отбеляза нов гол. Петко Цанков опита да изчисти едно центриране, но насочи топката към собствената си врата. Вратарят Хуго Гумиеро успя да избие, но топката попадна в Марселиньо, който от малък ъгъл вкара точно под гредата за 3:1. В тези минути всяка една атака на шампионите изглеждаше голова.

В 38-ата минута "зелените" продължиха с головата фиеста. Мавис Чибота центрира в наказателното поле, където Клаудиу Кешеру, с хубав удар, реализира второто си попадение в срещата.

Пет минути преди края на първата част се наложи русенци за извършат принудителна смяна. Митко Русанов замени контузения Стефан Христов.

В началните минути на второто полувреме Лудогорец продължи да контролира събитията на терена, но без да създава опасни ситуации пред вратата на „драконите“.

В 57-ата минута домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар отдясно на наказателното поле, почти до аутлинията. Станислав Манолев центрира, но топката бе изчистена в ъглов удар, от който не последва нища интересно.

Пет минути след това Лудогорец пропусна страхотна възможност за ново попадение. Талеб Тауата получи хубаво диагонално подаване в наказателното поле и веднага пробва удар, който обаче бе спасен от стражът на русенци.

В 75-ата минута резервата Жоржиньо отправи удар, но в ръцете на вратаря Хуго Кюсоли.

10 минути преди края на срещата обаче 24-годишният офанзивен играч все пак успя да отбележи. След отлична комбинация между Стефан Баджи и Клаудиу Кешерю, последният изведе сам срещу вратаря Жоржиньо, който прехвърли вратаря на русенци - 5:1.

В последната минута от редовното време Митко Митков пробва удар извън наказателното поле, но покрай вратата на Стоянов.

ЛУДОГОРЕЦ - ДУНАВ РУСЕ 5:1

0:1 Григор Долапчиев 5'

1:1 Мавис Чибота 13'

2:1 Клаудиу Кешеру 30'

3:1 Марселиньо 32'

4:1 Клаудиу Кешеру 38'

5:1 Жоржиньо 80'

Стартови състави на двата отбора:

ЛУДОГОРЕЦ: 27Владислав Стоянов - 11. Станислав Манолев, 21. Драгош Григоре, 30. Козмин Моци, 6. Талеб Таута - 18. Светослав Дяков (к), 25. Стефан Баджи, 84. Марселиньо, 95. Каули Оливейра - 13. Мавис Чибота, 28. Клаудиу Кешеру

Старши треньор: Павел Върба

ДУНАВ: Хуго Кюсоли - Любен Николов, Росен Колев, Михаил Милчев, Петко Цанков, Свилен Щерев, Митко Митков, Ивайло Лазаров, Стефан Христов, Юлиан Ненов, Григор Долапчиев