Отборът на Лудогорец завърши при резултат 1:1 в приятелски мач срещу шампиона на Румъния - ЧФР Клуж. В 37-ата минута Клаудиу Кешеру изведе "орлите" напред с технично изпълнение от пряк свободен удар, а в началото на второто полувреме Билел Омрани възстанови равенството, което до края на срещата остана непроменено.

Антон Узунов
36 снимки

Началото на проверката закъсня с десетина минути, а малко след съдийския сигнал дойде и първата опасност пред някоя от двете врати. Георги Терзиев засече центриране от ъглов удар, но не успя да насочи топката по най-добрия начин и опитния страж на Клуж улови.

В 12-ата минута Клаудиу Кешеру прати добър пас към Вандерсон, който останал свободен на границата на наказателното поле, стреля към вратата на Клуж, но без успех. Румънците отвърнаха с далечен удар на Рунар Сигурьонсон, който прелетя покрай рамката на "орлите".

Малко по-късно Клуж организира добра атака, завършила с удар на Анас Тахири, който обаче рикошира в тялото на Стефан Баджи.

Точно след половин час игра румънците бяха на косъм от това да поведат в резултата. Майк Сестор засече центрирането от ъглов удар на Чиприан Деац, а за късмет на "орлите" опитът му срещна гредата на Серджио Падт.

В следващите минути Лудогорец изнесе играта в половината на Клуж и това даде нужния резултат. Георги Терзиев пресече подаване и отправи моментален пас към Вандерсон, който бе фаулиран от противников играч. Клаудиу Кешеру се зае с изпълнението на свободния удар и матира Кристиан Балградян с перфектен изстрел, завършил в мрежата му.

Четири минути по-късно Каули Оливейра също опита късмета си, но Балградян отрази.

В самия край на първата част Кешеру се възползва от подхлъзване на Сестор и опита да отбележи повторно, но ударът му към вратата на Клуж бе неточен.

Второто полувреме стартира с три промени в българския лагер - Жордан Икоко, Бернард Текпетей и Доминик Янков замениха Сисиньо, Жосуе Са и Елвис Ману. Веднага след влизането си в игра Янков нацели гредата. При добра атака на "орлите" Жордан Икоко сви към българския национал, чийто изстрел се удари в страничния стълб, а при добавката Вандерсон изпрати кълбото встрани от вратата на румънците.

Румънците отвърнаха с бърза атака по левия фланг, където Каули изостана в покриването на Билел Омрани, който с точен удар възстанови равенството.

В 60-ата минута с прецизен пас Янков изведе Каули, но прехвърлящият му удар от близка дистанция прелетя над вратата на Клуж. В игра за Лудогорец се появиха Кристиан Кахлина, Мавис Чибота, Димитър Митков и Клаудиу Гонсалвеш. Пет минути по-късно Тихомир Димитров замени Антон Недялков.

Последва добра възможност за Димитър Митков. Младият централен нападател овладя успешно с гръб към вратата, обърна се и шутира, но ударът му бе блокиран от съперников играч.

Десетина минути за игра получи и Илкер Будинов, който замени Георги Терзиев. В края на мача темпото на игра спадна и липсваха нови опасни положения пред някоя от двете врати.

Така "орлите" записаха равенство във втората си проверка на австрийска земя, а в сряда предстои контрола срещу Ференцварош.

Лудогорец - Клуж   КР 1:1
1:0 Клаудиу Кешеру 37'
1:1 Билел Омрани 53'