Лудогорец победи Ботев Враца с минималното 1:0 в последния мач от 8-ия кръг на efbet Лига, след който идва ред на паузата за националните отбори. Лудогорец откри резултата с попадение на Станислав Манолев в 21-ата минута на срещата, който матира Костов, а това се оказа и победното попадение за шампионите.

Ботев Враца започна добре мача и още в 7-ата минута Гаджев намери добре Петър Атанасов, но ударът на играча на врачани беше спасен от Ренан. В 15-ата минута Петър Атанасов надбяга бранителите на шампионите, но завършващият му удар не намери целта. Две минути по-късно Манолев центрира добре, Икоко стреля неточно.

Lap.bg
7 снимки

Лудогорец откри резултата в 21-ата минута, когато Манолев съумя да матира Костов.

До края на полувремето не падна нов гол в нито една от двете врати.

В 58-ата минута гредата спаси отбора на Лудогорец от попадение. Даниел Генов стреля отлично в 69-ата минута, топката тупна пред Ренан, но той се справи със ситуацията.

Лудогорец също стигна до греда в 73-ата минута, когато Швиерчок се освободи от бранител и стреля, но топката нацели напречната греда.

В крайна сметка Лудогорец запази аванса и спечели, а след успеха се изкачи на първото място с актив от 18 точки, като изпревари Левски с 1 точка. Ботев Враца е на 11-ото място с актив от 8 точки.

Ботев Враца - Лудогорец 0:1
голмайстор: 0:1 Манолев (21)

Ботев Вр (4-3-3): Красимир Костов – Андреас Васев, Апостол Попов, Илия Миланов, Венцислав Керчев – Даниел Гаджев, Георги Вълчев, Ивайло Михайлов – Даниел Генов, Валери Домовчийски /к/, Петър Атанасов;

Старши треньор: Сашо Ангелов.

Лудогорец (4-2-3-1): Ренан дос Сантос – Джордан Икоко, Георги Терзиев, Драгош Григоре, Станислав Манолев – Светослав Дяков /к/, Яцек Горалски – Димо Бакалов, Дан Битон, Мавис Чибота – Якуб Швиерчок;

Старши треньор: Станислав Генчев.

Стадион: „Христо Ботев” (Враца)

Главен съдия: Владимир Вълков