Изключително представяне на Лудогорец в третата му проверка в Турция гарантира на „орлите” смразяващ успех с 6:0 над вицешампиона на Казахстан – Кайсар. Разградчани изиграха двубоя с опустошително ниво, доминацията бе пълна в хода на целия мач. Особено силно представяне направи крайния бранител Талеб Тауата, който бе заменен след 45 минути игра. Израелският защитник подаде за първите два гола за "зелените", като тормозеше отбраната на Кайрат през цялата първа част.

Клаудиу Кешеру откри резултата след 62 секунди игра, а в 38-ата Жоржиньо удвои актива за тима на Павел Върба. Другите четири гола паднаха през втората част, след като Якуб Швиерчок вкара на два пъти (66 и 76), а Мавис Чибота и Димо Бакалов (68 и 70) от дузпи също се разписаха.

10 снимки

По този начин шампионът на България записа втора победа от три мача по време на лагера си в Турция. За разградчани остават още три проверки в Белек – срещу Цървена звезда, Ахмат Грозни и Слован Братислава, след което се завръщат в България за старта на efbet Лига.

Иначе Върба подрежда своите в схема 4-2-3-1, като на върха ще е Кешеру, а зад него ще действат Марселиньо, Вандерсон и Жоржиньо.

След две минути игра родният тим създаде превъзходно нападение отляво, а Талеб Тауата пое топката. Бившият бранител на Айнтрахт Франкфурт намери по невероятен начин Клаудиу Кешеру, който със стилен изстрел с десния крак матира Устименко – 1:0. Димо Миканович проби отдясно и пусна за Аймбетов, който отправи изстрел, но Козмин Моци с шпагат изчисти в ъглов удар.

След четвърт час игра Жоржиньо бе видян вдясно и овладя топката. Националът на Гвинея-Бисау подаде към дъгата за Кешеру, но крайно неточно и опасността приключи. Миг по-късно Икоко се втурна към наказателното поле на опонента и бе съборен, претендирайки за дузпа, но реферът посочи ъглов удар за българите. Вандерсон центрира от корнера, но Козмин Моци не намери добре топката.

В 23-ата минута Жоржиньо напредна много мощно отдясно и центрира в наказателното поле. Анисе остави за Марселиньо, който бе зад него, а бразилският плеймейкър овладя и стреля силно с десния крак, но право в ръцете на стража на Кайрат. Четири по-късно Вандерсон добре навлезе по продължението на полето отляво и стигна до дъгата на наказателното поле, увличайки четирима бранители на Кайрат. Бразилецът стреля към вратата, но Устименко улови. В 29-ата минута Рифат Нурмугамет стреля с левия крак технично, но Владислав Стоянов комфортно спаси.

След 32 минути игра Тауата и Вандерсон комбинираха между трима защитници на Кайрат и бразилецът бе изведен. Вандерсон стреля диагонално и неточно, а вдясно Марселиньо очакваше подаване. В 35-ата минута казахстанците направиха добро нападение през средата, но Моци с чудесен шпагат спря опасността.

Тормозът, прилаган от Тауата вляво продължи с пълна сила, когато израелецът достави отляво за Жоржиньо, но ударът му от воле прехвърли оградата на спортния комплекс. И в 38-ата минута логичното се случи. Отново Тауата центрира отляво за Жоржиньо, вратарят на Кайрат увисна и с глава резултатът бе удвоен.

В 51-ата минута Абикен спря кълбото пред наказателното поле и не бе притеснен. Отправи изстрел, но над напречната греда на Ренан. Колебанията при „орлите” с изнасянето на топката продължиха, а Жоржиньо загуби кълбото. Топката бе пусната към Тонгижбаев, който напредна скоростно и бе преследван от Георги Терзиев и в сетния миг преди да бъде отправен удар родният бранител изчисти в корнер за Кайрат, от който не последва нищо.

В 65-ата минута Димо Бакалов центрира от ъглов удар, а Якуб Швиерчок бе сам във вратарското наказателно поле и стреля с глава, но вратарят на Кайрат спаси. Минута по-късно Кайрат сбърка зловещо при изнасянето на топката след много агресивна преса на „орлите”. Каули я прибра и пусна за Швиерчок. Полякът овладя и напредна, след което дойде удар с десния крак матира вратаря на Кайрат.

Отново минута по-късно Лудогорец изтормози отбраната на Кайрат. Алип фаулира Димо Бакалов в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Мавис Чибота стреля в левия ъгъл на Устименко и хладнокръвно вкара четвърти гол.

Втора дузпа направи Алип две минути по-късно, фаулирайки този път Станислав Манолев. Димо Бакалов с хубав удар по земя реализира пети гол.

Добрата игра от Лудогорец и натискът продължиха, а Бакалов можеше да вкара шест гол, но ударът бе спасен. Секунди по-късно Швиерчок сви топката за Мавис Чибота, който отправи топовен шут, но Устименко боскира в корнер. Добрата игра от Лудогорец и натискът продължиха, а Бакалов можеше да вкара шест гол, но ударът бе спасен. Секунди по-късно Швиерчок сви топката за Мавис Чибота, който отправи топовен шут, но Устименко боскира в корнер.

Четвърт час преди края на мача Лудогорец - Кайрат, то "орлите" вкараха своя шести гол чрез Якуб Швиерчок. Полякът пресече пас на опонента и пое напред. Последва мощен удар с десния крак, за да може шестият гол да стане факт.

В 80-ата минута Ренан трябваше да прави спасяване, но Тунгишбаев с добро отиграване изчисти топката в тъч. Чешкият треньор на Лудогорец остана доволен в 83-ата минута, след като "орлите" реализираха чудесно нападение отляво, но Якуб Швиерчок не успя да реализира - корнер. Последва мощен шут на Чибота, но топката профуча край десния страничен стълб на Устименко.

Стартови състав на Лудогорец и Кайрат:

Лудогорец: 27. Владислав Стоянов – 22. Жордан Икоко, 30. Козмин Моци, 3. Антон Недялков, 6. Талеб Тауата – 12. Абел Анисе, 18. Светослав Дяков – 88. Вандерсон, 17. Жоржиньо, 84. Марселиньо – 28. Клаудиу Кешеру

Кайрат: Устименко, Миканович, Дугалич, Алип, Кейлер, Абикен, Нурмугамет, Астанов, Алюков, Аймбетов, Есеола