Българският шампион Лудогорец победи с 2:0 немския аматьорски тим Хаймщетен в първата си контрола от лятната подготовка. Головете в проверката, която  се игра в две полувремена по 35 минути, вкараха Мавис Чибота (55) и Елвис Ману (69).

Очаквано Лудогорец започна по-активно мача и още в 7-ата минута Жосуе Са пропусна да открие резултата. Той засече с глава центриране от корнер, но топката премина покрай вратата. Две минути по-късно се откри добра възможност за гол и пред германците. Подхлъзване на Георги Терзиев в наказателното поле позволи на съперника да обстрелва Кахлина, но ударът бе неточен.
В 16-ата минута Икоко проби отдясно и и центрира по земя към непокрития Кельовлуев, който прати топката право в ръцете на Ридмюлер. Хубава атака на Лудогорец в 29-ата минута изведе Икоко на отлична позиция в наказателното поле. Десният защитник шутира бе забавяне, но защитник протегна крак и топката излезе в корнер.

Още в първата минута след почивката току-що влезлият Елвис Ману отправи страховит удар от границата на вратарското поле. Топката обаче уцели стража на немците и излезе в ъглов удар. В 40-ата минута друга резерва Мавис Чибота опита технично изпълнение на пряк свободен удар, който не затрудни стража на Хаймщетен. Елвис Ману в 52-ата минута внесе напрежение в наказателното поле на съперника, но защитата успя да се справи.

В 55-ата минута Лудогорец най-накрая поведе. Ману подаде към Чибота, който напредна, финтира Фабио Сабаг и от точката за дузпа не пропусна - 1:0.

Три минути след попадението разградчани пропуснаха да удвоят, след като Текпетей върна добра топка към Ману, който обаче не успя да вкара.

Това направи Елвис Ману в 69-ата минута, след като бе изведен по чудесен начин от Чибота и с лекота прати топката в далечния ъгъл за 2:0.

ЛУДОГОРЕЦ - ХАЙМЩЕТЕН 2:0

1:0 Мавис Чибота (55)
2:0 Елвис Ману (69)

Лудогорец: 71. Кристиян Кахлина - 22. Жордан Икоко, 5. Георги Терзиев, 32. Жосуе Са, 51. Илкер Будинов - 25. Стефан Баджи, 8. Клод Гонсалвеш - 95. Каули Оливейра, 88. Вандерсон (к), 74. Хюсеин Кельовлуев - 28. Клаудиу Кешеру
Резерви: 1. Серджио Падт, 30. Игор Пластун, 3. Антон Недялков, 4. Сисиньо, 10. Елвис Ману, 37. Бърнард Текпетей, 13. Мавис Чибота

Хаймщетен: 1. Максимилиан Ридмюлер, 4. Яник Гюнцел, 7. Карл Весер, 16. Сандро Сенгерсдорф, 17. Фабио Сабаг, 18. Даниел Щаймел, 20. Щефан Ройтер, 21. Леополд Крюгер, 22. Лукас Риглевски, 23. Северин Мюлер, 30. Валентин Мишели