Лудогорец и Арда завършиха 1:1 в среща от 11-ия кръг на efbet Лига. Резултатът бе открит още в 18-ата секунда от Матиас Тисера. В 28-ата минута обаче защитникът на домакините Георги Терзиев си вкара автогол. Мачът ще се запомни и с отменените два спорни гола за шампионите, които все пак се качиха на върха в класирането след загубата на ЦСКА от Левски.
Двубоят в Разград започна с гол от съблекалните. Гостите изпълниха началния удар в мача, но не успяха да задържат топката, която им бе отнета от Рек Джонатан пред наказателното поле. Той продължи към Десподов, който успя само да докосне топката преди тя да бъде поета от Матиас Тисера. С премерен удар аржентинецът я прати в мрежата на Арда, въпреки опита на защитник да я избие пред голлинията.

Гостите можеха да върнат попадението още във 2-ата минута, когато домакините едва не си отбелязаха автогол. Падт опита да изчисти топката, но уцели  Пластун и топката излезе в корнер. Тисера можеше пък да се разпише за втори път в 11-ата минута, но ударът му с глава не намери целта.

Лудогорец все паки си отбеляза автогол. В 28-ата минута Ел Мами Тетах не успя да засече хубаво центриране отляво на Александър Георгиев, но движението му заблуди Георги Терзиев, който остана изненадан и топката се отклони в него и влетя в мрежата на Падт - 1:1.

След изравняването настроението в играта на шампионите като че ли се изпари и гостите бяха затруднени само веднъж до почивката. Шут на Дени Групер обаче беше блокиран от Александър Георгиев.

В средата на втората част двата тима си размениха по едно много чисто положение. Вратарят на Лудогорец Серджио Падт спаси опасен шут на Ел Мами Тетах в 56-ата минута. Пет минута след това пък капитанът на гостите Иван Коконов изби пред голлинията удар с глава на Георги Терзиев.

В 77-ата минута беше отменен гол на Лудогорец заради засада. След продължителна атака топката се озова в краката на Густаво Нонато, който прати топката във вратата на Арда, но търчереферът вдигна флага за засада. Тя беше потвърдена и от хората във ВАР-буса, според които Сисиньо е бил в положение на засада при изграждането на атаката.

Пет минути преди края на редовното време бе отменено и второ попадение на Лудогорец. След корнер Георги Терзиев стреля с глава, но в опита си да изчисти Иван Коконов си отбеляза автогол в 85-ата минута, но след проверка на ВАР и той не бе зачетен заради засада на Игор Тиаго.

В края на мача гостите останаха с човек по-малко, след като Джунейт Али си изкара втори жълт картон и остави тима си с десет души.

ЛУДОГОРЕЦ - АРДА 1:1

1:0 Матиас Тисера (1)
1:1 Георги Терзиев (28-автогол)

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт, 21. Жан Карничник, 5. Георги Терзиев, 32. Игор Пластун, 14. Дени Групер, 6. Якуб Пьотровски, 20. Густаво Нонато, 95. Каули Соуса, 73. Рик Джонатан, 10. Матиас Тиссера, 11. Кирил Десподов-к
Резерви: 12. Симон Слуга, 3. Антон Недялков, 4. Сисиньо, 9. Игор Тиаго, 64. Доминик Янков, 82. Иван Йорданов, 90. Спас Делев
Треньор Анте Шимунджа

АРДА: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 24. Алекс  Петков, 4. Милен Стоев, 2. Джуниет Али, 80. Лъчезар Котев, 26. Ел Мами Тетах, 97. Да Силва Жуниор, 11. Александър Георгиев, 17. Иван Коконов-к, 18. Ласана Н'Диайе
Резерви: 36. Васил Симеонов, 9. Тонислав Йорданов, 10. Светослав Ковачев, 20. Деян Лозев, 33. Иван Тилев, 70. Христо Иванов, 77. Илия Юруков