Лудогорец записа победа в неофициалния дебют на новия треньор Валдас Дамбраускас. Шампионите спечелиха с 2:1 срещу сръбския Бачка Топола на стадион "Риксус Премиум" в турския курорт Белек. Два гола за успеха вкара Бернард Текпетей (7, 36) , а попадението за съперника отбеляза Станойев (37).

Мачът бе първи и за Младен Кръстаич начело на Бачка Топола, който миналия сезон завърши 4-ти в първенството на западната ни съседка. Бившият национален селекционер на Сърбия пое отбора тази зима, а за поста бе предпочетен пред Златомир Загорчич.
Лудогорец изигра мача с различни състава в двете полувремена, като определено по-добре се представиха футболистите преди почивката, когато паднаха и трите попадения в срещата.

Очаквано Лудогорец започна по-активно и още в 7-ата минута резултатът бе открит.  Джордан Икоко свали топката към Текпетей, който с ефектен удар по диагонала не остави шансове на вратаря на съперника за 1:0. Две минути по-късно Мавис Чибота пропусна да удвои, след като получи удобна топка в наказателното поле, но шутира неточно.

Отново Чибота се оказа на голова позиция в 15-ата минута, но бранителят Саша Томнович блокира удара му. Сърбите отговориха с шут отдалеч в 18-ата минута, но той не затрудни Ренан.

В 22-ата минута Чибота достигна дълъг пас в наказателното поле, излезлият напред вратар Ненад Филипович обаче запази хладнокръвие и изби топката от краката му. Малко след това и стражът на българския тим Ренан бе поставен под напрежение с прострелно центриране от фаул. Бразилецът внимаваше и боксира далеч от вратата си.

Бачка Топола можеше да изравни в 31-ата минута, когато Станойев опита нестандартен удар от границата на наказателното поле, но топката премина покрай вратата. Последваха вихрени 40 секунди, в които с отлични изяви блеснаха вратарите на двата отбора. Най-напред Ренан не позволи да бъде преодолян от излезлия очи в очи с него Тумбашевич, а след това и Филипович излезе победител в идентична ситуация.

Разградчани стигнаха до второ попадение в 36-ата минута, в което отново бяха замесени Текпетей и Икоко. Десният бранител пусна хубав пас в наказателното поле и Текпетей майсторски прати топката в мрежата за 2:0.

Сръбският тим се върна в мача с гол още в следващата атака. Станойев бе изпуснат от защитата, излезе сам срещу Ренан и промуши топката покрай него за 1:2. Пред сърбите се откриха две добри възможности за гол до почивката, но Ренан отново бе на висота.

За втората част Лудогорец излезе с изцяло нов състав. Треньорът на съперника Младен Кръстаич смени само вратаря Филипович, но в 60-ата минута замени и 10-те полеви играчи.

Разградчани имаха инициативата и в началото на втората част, но не успяха да поставят под сериозно напрежение бранителите на Бачка Топола. Чак в 66-ата минута коварно центриране на Кирил Десподов от фаул бе избито от защитник на сърбите, а минута по-късно Митков бе изпреварен от вратаря Бурсач.

Крилото Дурончич тормозеше българската отбрана с пробиви отляво и с напористата си игра изкара жълти картони на Терзиев и Григоре.

В 85-ата минута Григоре засече центриране на Десподов от корнер, но резервният страж Бурсач се разтегна и изби в нов ъглов удар.

ЛУДОГОРЕЦ (1 полувреме): Ренан, Оливие Вердон, Жосуе Са, Джордан Икоко, Димитър Илиев, Светослав Дяков-капитан, Алекс Сантана, Каули Оливейра, Клаудиу Кешеру, Бернард Текпетей, Мавис Чибота

ЛУДОГОРЕЦ (2 полувреме): Пламен Илиев, Сисиньо, Георги Терзиев, Драгош Григоре, Антон Недялков-капитан, Стефан Баджи, Иван Йорданов, Абел Анисе, Доминик Янков, Кирил Десподов, Димитър Митков