Отборът на Лудогорец се справи в домакинството си на Етър с 2:0 в контролна среща, която се проведе на базата на разградчани „Гнездо на орли“. В 22-ата Джордан Икоко откри, а в 50-ата минута Бернард Текпетей удвои, а това се оказа достатъчно за успеха на шампионите.

Треньорът Валдас Дамбраускас използва всичките си налични футболисти, без контузените Ихинио Марин, Антон Недялков, Сисиньо, както и ангажираните в националните отбори Пламен Илиев, Кирил Десподов, Клаудиу Кешерю и Пиреос Сотириу. Доминик Янков също не взе участие в двубоя, след като е на лагер в Турция с младежкия национален отбор.

Очаквано Лудогорец имаше превъзходство през целия мач и пропусна не малко шансове. Гостите от Велико Търново стояха прилично на терена, като също имаха някои възможности за попадение във вратата на Кахлина преди почивката. В мача участие взеха петима таланти от школата на Лудогорец, които играят за втория отбор. Това са Илкер Будинов, Владислав Найденов, Димитър Илиев, Хюсеин Кельовлуев и Тихомир Димитров.

Това бе и последна проверка за Лудогорец преди гостуването на ЦСКА на 7 април за Купата на България. От своя страна Етър ще изиграе следващия си официален мач на 12 април срещу Берое.

Официален сайт на Лудогорец - ludogorets.com
25 снимки

Шампионите започнаха по-уверено и първият удар в двубоя бе на тяхната сметка. Отправи го Елвис Ману, но бе неточен.

Гостите получиха неприятна новина още в петата минута, когато Венелин Филипов получи контузия и бе заменен принудително от Христофор Хубчев.

В рамките на две минути след това "болярите" изпълниха три ъглови удара, от които обаче не последва нещо по-опасно.

В осмата минута Вандерсон нанесе точен изстрел, който обаче бе спасен от вратаря Христо Иванов.

Три минути по-късно дойде и първото официално предупреждение в срещата. Жълт картон получи Хосе Чембърс за гостите.

В 17-ата минута Кристиан Кахлина спаси точен удар на Даниел Младенов.

Три минути след това Алдаир Ферейра нанесе точен удар, след като "виолетовите" изпълниха пряк свободен удар, но той не затрудни Кахлина.

"Орлите" опитаха натиск, който даде резултат в 22-ата минута, когато Джордан Икоко успя да завърши точно хубава атака на Лудогорец - 1:0.

В следващите минути Етър се настани малко по-трайно в половината на Лудогорец и изпълни два свободни удара. В 28-ата минута Милчо Ангелов шутира, но Кахлина спаси, а три минути по-късно изстрел на Симеон Мечев се отби от гредата.

В 37-ата минута удар на Каули Оливейра премина покрай вратата на Иванов.

Шест минути след това Бърнард Текпетей отправи хубав и ночен удар, но бе блокиран от Чембърс.

Минута преди края на първото полувреме бе извършена принудителна смяна и в тима на домакините. Абел Анисе напусна, а неговото място зае Светослав Дяков.

На почивката в тима на Лудогорец бяха извършени четири промени. Козмин Моци, Оливие Вердон, Георги Терзиев и Стефан Баджи се появиха на местата на Драгош Григоре, Жосуе Са, голмайстора Джордан Икоко и Алекс Сантана.

Три минути след подновяването на играта Вандерсон отправи отличен изстрел, който обаче срещна гредата.

Силното начало на "орлите" през втората част бе ознаменувано с второ попадение в 50-ата минута, когато се разписа Бернард Текпетей.

Натискът на шампионите продължи и в 56-ата минута Елис Ману шутира, но за негово съжаление неточно. След час игра удар на Текпетей също прелетя в аут.

В 67-ата минута Кахлина отново показа добър рефлекс след удар на Даниел Младенов. В ответната атака нов удар на Текпетей излезе в аут.

Последваха смени и за двата отбора. За домакините се появиха младите Димитър Илиев и Хюсеин Хюсеинов, които замениха Куали Оливейра и Бернард Текпетей. За Етър пък вече се бяха появили резервния страж Анатоли Господинов, Мариян Иванов и Николас Фемиа, а на терена влязоха още Ловре Кнежевич, Божидар Кацаров и Кольо Станев.

В 78-ата минута Натаниел Белграве стреля, но и неговият мерник не бе точен.

Нови три промени бяха извършени в тима на домакините. Илкер Будинов, Владислав Найденов и Тихомир Димитров замениха Вандерсон, Иван Йорданов и Елвис Ману.

До края на проверката нови интересни положеня нямаше и тя завърши при същия резултат - 2:0.

FT | ЛУДОГОРЕЦ - ЕТЪР 2:0

1:0 Джордан Икоко 22'

2:0 Бернард Текпетей 50'

Стартови състави на двата отбора:

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Кристиан Кахлина – 21. Драгош Григоре, 82. Иван Йорданов, 32. Жосуе Са, 22. Джордан Икоко, 7. Алекс Сантана, 18. Светослав Дяков, 88. Вандерсон, 95. Каули Оливейра, 37. Бърнард Текпетей, 10. Елвис Ману

Старши треньор: Валдас Дамбраускас

ЕТЪР: ​​1. Христо Иванов – 6. Пламен Крачунов, 81. Венелин Филипов, 84. Здравко Запрянов, 20. Яни Пехливанов, 83. Алдаир Ферейра, 11. Даниел Младенов, 17. Натаниел Белграве, 7. Милчо Ангелов, 16. Симеон Мечев, 3. Хосе Чембърс

Старши треньор: Александър Томаш

Стадион: "Гнездо на орли", град Раград