Шампионът Лудогорец постигна пореден успех над Левски. Разградчани се наложиха с категоричното 3:0 срещу „сините” на стадион „Георги Аспарухов” в дербито от 24-ия кръг на efbet Лига. Головете за „орлите” бяха дело на Клаудиу Кешеру и Каули Оливейра, който се разписа на два пъти. Лудогорец постигна пета поредна победа над Левски за първенство при голова разлика 10:0.

Така Лудогорец възстанови преднината си от девет точки пред втория Локомотив Пловдив, докато Левски отстъпи с една позиция в таблицата и вече е девети за сметка на Царско село, чийто тим по-рано победи ЦСКА с 2:1.

Антон Узунов
65 снимки

Гостите от Лудогорец започнаха по-добре срещата. Още във 2-ата минута разградчани стигнаха до много добра възможност, след като Мартин Петков фаулира понеслия се по крилото Сисиньо. Кирил Десподов центрира остро в наказателното поле, но Мартин Райнов успя да изчисти с глава. В следващата атака на гостите, самият Десподов имаше възможност да стреля, но ударът му с левия крак не се получи и не затрудни Микулич, който спаси.

Силното начало на „орлите” все пак даде резултат в 8-ата минута, когато бе открит резултата. След грешка на Тома Даске в половината на гостите, Текпетей открадна и изведе по страхотен начин Кирил Десподов. Нападателят напредна в наказателното поле, финтира двама бранител на Левски, но не успя да стреля. За сметка на това обаче, топката попадна в Кешеру, който без проблеми я насочи в опразнената врата от близка дистанция.

Импулсът в играта на гостите не спря дотук. Футболистите на Лудогорец продължиха да атакуват и логично стигнаха до нов гол само три минути, след като бяха повели в резултата. Бърнард Текпетей проби отлично по левия фланг и потърси Вандерсон на границата на наказателното поле. Той обаче не успя да стреля, но за негов късмет топката попадна в притичалия Каули Оливейра, който  технично я насочи в ъгъла на вратата за 2:0.

В 35-ата минута дойде един от спорните моменти в срещата. След добра атака на Левски топката бе центрирана в наказателното поле на гостите, където Драган Михайлович овладя отлично и остана сам срещу вратаря Кахлина. Точно преди да отправи удар обаче, Валентин Железов отсъди засада след сигнал от своя помощник. Телевизионните  повторения обаче показаха, че футболистът на Левски е в редовна позиция.

Левски - Лудогорец 0:3

източник: SofaScore

Още в следващата си атака „сините” имаха претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена. След силен удар от дистанция, топката срещна тялото на Жозуе Са на границата на наказателното поле, а футболистите на домакините поискаха игра с ръка. В крайна сметка реферът отсъди ъглов удар в полза на Левски.

Второто полувреме започна по-добре за Левски, чийто тим се опита бързо да намали пасива си. Футболистите на Живко Миланов се настаниха по-трайно в половината на своя противник, но интересните идеи в предни позиции почти липсваха. Домакините стигнаха до няколко поредни корнера, които обаче не донесоха реална заплаха за вратаря на гостите.

Здравко Димитров и Билал Бари имаха добри възможности, но ударите им бяха твърде слаби, за да затруднят Кристиан Кахлина.

Toчка на спора на стадион „Георги Аспарухов” сложи Каули Оливейра с втория си гол в мача. След свободен удар пред наказателното поле на Лудогорец, гостите откраднаха топката, а Вандерсон успя да изведе Елвис Ману сам срещу вратаря на Левски. Ману стреля, но стражът Микулич  успя да парира удара. За негово нещастие обаче, топката попадна в Каули Оливейра, който просто я насочи в опразнената врата за 3:0.

FT ЛЕВСКИ – ЛУДОГОРЕЦ 0:3 • Програма Резултати Класиране

0:1 Кешеру 8', 0:2 Каули 11', 0:3 Каули 78'