Българският шампион Лудогорец загуби с 0:3 от унгарския първенец Ференцварош в третата си контрола от летния подготвителен лагер в Австрия.

Бившият играч на Ботев Пловдив - Маркиньос, откри в 54-ата минута след удар отблизо. Влезлият като резерва през втората част Шакил Пинас пък бе основен виновник за второто попадение, когато се засуети в наказателното поле и Уинго наказа грешката му секунди по-късно с плътен удар. Същият Уинго отбеляза и третото попадение за унгарците с много тежък изстрел от близо 30 метра.

Българският тим можеше да открие около 120 секунди след началото на срещата - Бърнард Текпетей стреля от движение от 12-13 метра след хубава топка отдясно, но не намери вратата на Денеш Дибуш.

Минутите до 20-ата не предложиха нещо по-интересно. Тогава обаче вратарят на Лудогорец - Симон Слуга, бе принуден да се намеси след удар от малък ъгъл на Франк Боли.

Шест минути по-късно Мануел Шоу намери със страхотен извеждащ пас в коридор Текпетей. Ганаецът се озова сам срещу вратаря Дибуш, но стреля покрай десния страничен стълб.

В самия край на полувремето Мануел Шоу изпусна нервите си и изблъска тарана на Ференцварош - Франк Боли.

В началото на втората част в игра се появи бившият играч на Ботев Пловдив Маркиньос. Броени минути след старта на вторите 45 минути Слуга се намеси по изключителен начин. Паска центрира много добре отляво, а Адама Траоре засече от въздуха и само чудесният рефлекс на хърватския страж запази резултата нулев.

Около 3 минути по-късно Слуга бе безпомощен. Ференцварош разви бърза атака, в чийто край бившият вратар на английския Лутън пресече ниско, прострелно подаване отдясно. За негово нещастие, топката попадна право на крака на бившия играч на Ботев Пловдив - Маркиньос, който нямаше затруднения да открие.

Около 20 минути преди края Анте Шимунджа извърши първите си смени. Тисера, Георгиев, Ганчев и Пинас влязоха в игра, а места за тях освободиха Каули, Тиаго, Карничник и Вердон.

В 78-ата Симон Слуга се отчете с поредната си страхотна намеса, отразявайки изстрел отблизо на Форчън Бези, който влезе като резерва.

Няколко минути след решителното спасяване на Слуга, влезлият преди десетина минути Шакил Пинас допусна сериозна грешка в наказателното поле. 24-годишният играч се засуети и топката му бе отнета, а впоследствие се случи най-логичното нещо - Винго с плътен удар прати кълбото в мрежата на "орлите".

В последната минута Уинго отбеляза още едно попадение със страхотен изстрел от 30 метра.

FT / Лудогорец - Ференцварош 0:3
0:1 Маркиньос 54`