Лудогорец  загуби втората си проверка от подготвителният им лагер в Турция. Разградчани отстъпиха на полския шампион Пяст Гливице с 0:2 на стадион "Риксос Премиум" в курорта Белек. Резултатът бе открит от защитника на поляците Урош Корун, а пет минути преди края на първата част Пьотър Парзишек удвои преднината на шампиона на Полша. През второто полувреме треньорът на Лудогорец отново заложи на нова единайсеторка, но резултатът остана непроменен.

Мнението на Павел Върба след загубата от полския шампион.

За днешната контрола треньорът на „орлите“ Павел Върба избра следнита единайсеторка. На вратата ще стартира Ренан Дос Сантос, който не пази в предишната проверка срещу Висла Плоцк. Карето пред него е от следните изпълнители: Сисиньо, Драгош Григоре, Георги Терзиев и Антон Недялков. Малко пред защитата ще бъдат позиционирани Стефан Баджи и Серкан Юсеин. В атакуващ план Павел Върба избра по крилата да атакуват новото попълнение Каули Оливейра и Вандерсон. На върха на атаката ще бъде Клаудиу Кешерю, а малко зад него Дан Битон. Това е и втори пореден мач, в който Каули Оливейра стартира от първата минута за Лудогорец.

ludogorets.com
19 снимки

Двата отбора стартираха агресивно без да предприемат по изчаквателна тактика. В 3-ата минута Стефан Баджи извърши нарушение на границата на наказателното поле, но Томас Хейтли от фаул стреля над напречната греда. Лудогорец отговори с центриране на Вандерсон от ъглов удар, но на задна греда Кешерю не успя да засече във вратата на Франтишек.

В първите минути разградчани заложиха на дълги разигравания и пресираха дълбоко противника си, когато топката бъде изгубена.

В 11-ата минута Пяст откри резултата. След центриране от фаул в наказателното поле, Сисиньо изчисти с глава, но топката попадна в Урош Корун. Защитникът мигновено стреля, топката се отклони в Клаудиу Кешерю, което залъга Ренан и кълбото влетя в мрежата. Веднага след попадението Томас Хейтли отправи плътен от дистанция, но не уцели целта.

В 20-ата минута "орлите" организираха много добра атака. Сисиньо проби отдясно и комбинира в наказателното поле с Дан Битон. Халфът веднага подаде към бразилеца, при което десния бек стреля от малък ъгъл, което  принуди вратаря на поляците да избива решително в ъглов удар.

Минута по-късно се откри нова отлична възможност за Лудогорец. Клаудиу Кешеря стреля, Драгош Григоре леко отклони, при което топката срещна гредата зад Франтишек.

В 28-ата минута след нова многоходова атака, Вандерсон и Кешерю комбинираха в наказателното поле. Бразилецът подаде към непокрития Серкан Юсеин, който се въртя и шутира отблизо, при което стражът на Пяст изби в ъглов удар. В този период от мача разградчани притискаха съперника си и опитваха да пробият с разнообразни атаки, докато поляците приеха играта в своята половина и разчитаха на бързи контри.

В 34-ата минута Киркесков стреля покрай левия страничен стълб на вратата на Ренан.

Лудогорец отговори с добре организирана атака отдясно преминала през Каули, Битон и Кешерю. Румънецът изведе в наказателното поле Сисиньо, който стреля по диагонал и топката премина опасно покрай десния стълб на Франтишек. Това беше и втората открила се отлична възможност пред десния бек в двубоя.

Пет минути преди края Пяст удвои преднината си. Сисиньо не успя да противодейства на Киркесков, който подаде в наказателно поле към Пьотър Парзишек. Нападателят веднага стреля, при което топката се отклони в десния страничен стълб и влезе в мрежата.

В 44-ата минута Антон Недялко центрира отляво в наказателното поле. Дан Битон стреля мигновено и за втори път разтресе гредата зад Франтишек. В заключителните секунди на първата част отново левия бек подаде в пеналтерията на поляците, но изстрелът на Кешерю бе слаб и вратарят на Пяст улови.

На почивката треньорът на лудогорец отново заложи на нова единайсеторка. Под рамакта застана Пламен Илиев. В защита избранниците бяха Жордан Икоко, Рафаел Форстър, Козмин Моци и Талеб Таута. Пред карето в отбрана бяха позиционирани капитана Светослав Дяков и Абел Анисе. В нападение, по крилата атакува Жоржиньо и Мавис Чибота. На върха на атаката бе Якуб Швиерчок, а зад него през вторите 45 минути ще играе Марселиньо.

Второто полувреме започна в спокойно темпо, като на два пъти се създадоха опасности пред Пламен Илиев. В 55-ата минута Чибота финтира няколко защитници на Пяст и подаде към Швиерчок. Полякът веднага обърна към лявото крило, където Жоржиньо навлече на вътре и стреля, но в ръцете на Франтишек.

Четири по-късно вратарят на Лудогорец улови изстрел отблизо на Доминик Стечук. В 63-ата минута Жоржиньо центрира от ъглов удар, Козмин Моци стреля с глава, но топката премина на метър от левия страничен стълб на Пяст.

Лудогорец бе по-активният отбор през второто полувреме, но до чисти голови положения пред вратата на полския шампион не се стигаше. В 70-ата минута се откри добра възможност пред "орлите". Жоржиньо центрира в наказателното поле, но Якуб Швиерчок не успя да поеме добре топката си и тя бе уловена без проблем от вратаря на Пяст. Три по-късно Марселиньо стреля от малък ъгъл, което принуди Шматула да избива решително под гредата.

В 78-ата минута Мавис Чибота поде бърза контраатака. Крилото подаде към Жоржиньо отдясно, но последния не успя да овладее и остротата се загуби, а след това не може да се създаде опасност пред вратата на Пяст.

Три по-късно Марселиньо изведе отлично Жоржиньо зад гърба на защитата. Крилото напредна и подаде в наказателното поле, където Якуб Швиерчок отблизо направи непростим пропуск, пращайки топката над вратата.

В 85-ата минута след изпълнение на корнер се получи разбъркване в наказателното поле на Пяст. Рафаел Форстър стреля, но топката му бе блокирана от играч на полския шампион. Това бе и последното по-интересно положение пред една от двете врати. Лудогорец загуби втората си проверка в Турция. Следващата контрола на разградчани е на 29 януари, сряда срещу казахстанския Кайрат от 16:00 часа.

ЛУДОГОРЕЦ - ПЯСТ ГЛИВИЦЕ 0:2