Трета победа над словенски отбор в контролите постигна унгарският шампион Ференцварош на лагера в Австрия. След като преди това се справи с Шампион Целие и НК Целие, днес съперникът на Лудогорец в квалификациите за място в Шампионската лига разби с 4:1 добре познатият у нас отбор на Мура.

Още в 14-ата минута Руи Педро откри резултата след комбинация с италианския голмайстор Давиде Ландзафаме.

Словенците изравниха пет минути преди края на първото полувреме чрез Максимилиан Цорман. Още преди почивката Фради имаха шанс да стигнат до втори гол, но вратарят на словенците отрази два поредни изстрела на Руи Педро и бразилеца Исаел.

Пет минути след началото на втората част унгарците отново излязоха напред с гол от дузпа на Ландзафаме, която лично той си спечели.

Ветеранът и национал на Унгария Тамаш Пишкин покачи на 3:0 след пас на Ласло Бьоле, а Микалай Сихневич фиксира крайното 4:1 две минути преди последния съдийски сигнал.

Срещите в Шампионската лига между Ференцварош и Лудогорец ще се играят на 9/10 юли и на 16/17 юли, като унгарците са домакини в първата среща.