УЕФА обяви разпределението на средствата в Шампионската лига за сезон 2014/2015. Българският първенец Лудогорец ще получи гарантирани  най-малко 8,6 милиона евро за дебютното си участие в груповата  фаза на надпреварата.

Бонусът за победа е 1 милион евро, а равенството носи 500  хиляди евро. Преминаването на груповата фаза и класиране за  осминафиналите ще донесе на всеки клуб по още 3,5 милиона евро.

УЕФА очаква общо приходи за този сезон в размер на около  1,34 милиарда евро от Шампионската лига, в това число и от  квалификациите.  910,5 милиона ще бъдат раздадени на 32-а клуба, участващи в  групите. От тях 500,7 милиона евро са отделени за фиксирани  плащания, а допълнителните бонуси от телевизионни и рекламни  права (маркет пул) са в размер от 409,6 милиона евро.  

Новият победител в Шампионската лига има гарантирани 37,4  милиона евро без допълнителните приходи от маркет пула. През миналия сезон шампионът Реал Мадрид заработи общо 57,4  милиона евро, а на последно място по приходи от участниците в  груповата фаза беше Виктория Пилзен от Чехия с 11,1 милиона  евро./БТА