Един от съперниците на Лудогорец в групата в Лига Европа – Хофенхайм, постигна равенство на трудно за гостуване място. Хофе направи 2:2 срещу Байер в Леверкузен, след като изоставаше на два пъти.

„Аспирините“ започнаха с два пропуска, съответно на Карим Белараби и Кевин Фоланд.

В 32-ата минута обаче Ермин Бичакчис извърши нарушение в пеналта на гостите и отсъдената дузпа бе превърната в гол от Вендел – 1:0 в полза на Байер.

Второто полувреме започна с бърза размяна на голове. Първо се стигна до изравняване в 47-ата минута. Сандро Вагнер намери Андрей Крамарич в наказателното поле и той порази вратата на Леверкузен за 1:1.

Само две минути по-късно Байер отново излезе напред в резултата. Белараби се пребори за една топка и я изпрати в долния ляв ъгъл на вратата на Хофе – 2:1.

Хофенхайм стигна до равенството за втори път. Това се случи в 70-ата минута, когато Керем Демирбай центрира дълбоко и Марк Ут посрещна топката, за да направи резултата 2:2.

След втория кръг в Бундеслигата Хофенхайм иза 4 точки и заема четвъртата позиция. Леверкузен е 14-и само с една точка.