Лудогорец се класира за втория квалификационен кръг  на Шампионската лига, след като още в Разград обезсмисли реванша срещу северноирландския Крусейдърс. Българският шампион разгроми своя съперник със 7:0 на „Лудогорец Арена“ в първата среща. Якуб Швиерчок отбеляза хеттрик само в рамките на седем минути, след като се появи в игра през второто полувреме. Марселиньо отбеляза две попадения, Клаудиу Кешеру – едно, а Родни Браун си отбеляза автогол за разгромната победа на разградчани. Лудогорец тотално надигра своя съперник, а резултатът можеше да бъде още по-категоричен.

Лудогорец имаше тотално надмощие над своя съперник от самото началото на срещата. В началото на двубоя играчите на Крусейдърс се опитаха да изнервят играчите на българския шамоион, като извършиха серия от нарушения.

Първата възможност за Лудогорец се откри още във 2-та минута пред Вандерсон, който точно преди завършващия удар се забави и вратарят Шон О‘Нийл улови топката.

Лудогорец поведе в резултата в 25-та минута. Сисиньо и Кампаняро размениха много добри подавания по десния фланг на атаката на Лудогорец. Сисиньо навлезе в наказателното поле на гостите, след което върна към Марселиньо, който овладя добре, стреля между двама и прати топката във вратата на О'Нийл.

Лудогорец можеше да удвои своята преднина в 40-та минута. Върджил Мисиджан направи отличен пробив от центъра на терена. Той премина през Браун и Беверланд, след което навлезе в наказателното поле на Крусейдърс и стреля, но неточно в аут.

Само няколко секунди по-късно Лудогорец вече имаше преднина в мача. В 40-та минута Вандерсон комбинира с Клаудиу Кешеру, който центрира, търсейки Мисиджан, но Родни Браун засече топката в собствената си врата и си отбеляза автогол.

В заключителните секунди на първото полувреме Клаудиу Кешеру стреля опасно от фаул, от около 21 метра, но над напречната греда в аут.

lap.bg, Иван Иванов
38 снимки

Лудогорец вкара трети гол в 53-та минута. Натанаел центрира в наказателното поле на Крусейдърс, където сложи топката на главата на Клаудиу Кешеру, който отблизо вкара топката във вратата на О'Нийл.

Лудогорец реализира четвърти гол в 66-та минута. Върджил Мисиджан много технично с пета подаде към Марселиньо, който с удар от дистанция вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата на О'Нийл.

Клаудиу Кешеру получи контузия и бе сменен в 67-та минута от Якуб Швиерчок.

Ренан допусна груба грешка в 68-та минута, след което на два пъти се наложи Козмин Моци да изчиства пред гол линията с глава.

Лудогорец поведе с 5:0 в 73-та минута. Марселиньо подаде към Якуб Швиерчок, който овладя на гърди, след което от въздуха разстреля О'Нийл.

Лудогорец вкара шести гол в 78-та минута. Бърнс сбърка фатално. В опит да върне топката към вратаря я изпрати в краката на Якуб Швиерчок, който след това преодоля О'Нийл и вкара в опразнената врата.

Якуб Швиерчок оформи своя хеттрик в 80-та минута. Натанаел пусна перфектен извеждащ пас към полския нападател, който овладя топката между двама играчи и ги преодоля, след това финтира и вратаря О'Нийл и вкара в опразнената врата.

В първата минута на добавеното време на срещата, страхотна възможност се откри Върджил Мисджан, който стреля, но О‘Нийл успя да се намеси и да избие в корнер.

Така Лудогорец започна участието си в европейските клубни турнири с разгромна победа и очаква своя следващ съперник във втория квалификационен кръг на Шампионска лига. Протоколният реванш срещу Крусейдърс е във вторник от 22 часа.

Лудогорец – Крусейдърс 7:0

1:0 Марселиньо 25'

2:0 Браун 40'(авт)

3:0 Клаудиу Кешеру 53'

4:0 Марселиньо 66'

5:0 Якуб Швиерчок 73'

6:0 Якуб Швиерчок 78'

7:0 Якуб Швиерчок 80'

Лудогорец: 33 Ренан – 4. Сисиньо, 30. Козмин Моци, 90. Рафаел Форстър, 6. Натанаел – 10. Густаво Кампаняро, 18. Светослав Дяков (к) – 93. Върджил Мисиджан, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон – 28. Клаудиу Кешеру

Крусейдърс: 1. О‘Нийл – 14. Форсайт, 2. Б. Бърнс, 4. Беверланд, 20. Браун – 19. Сноди, 12. Кадел, 7. Лоури, 22. Хийтли – 10. Карвил, 18. Оуенс (к)