Старши треньорът на Цървена звезда Деян Станкович заяви, че доволен от леката победа над Нови пазар, тъй като по този начин футболистите му са спестили сили за гостуването на българския шампион Лудогорец в Лига Европа този четвъртък.

„Радвам се, че успяхме да дадем почивка на някои играчи срещу Нови пазар. В четвъртък ни очаква мач срещу Лудогорец, след това Металац и почивка заради националните тимове“, коментира наставникът на Цървена звезда Деян Станкович. Неговият тим победи с лекота Нови пазар с 4:0, а още на почивката, когато резултатът бе 3:0, той извади от игра двама от основните си играчи – Александър Катай и Мирко Иванич.

Деки, както е известен бившият халф на Интер, обаче не каза и дума за здравословните проблеми на капитана Милан Борян. Бившият страж на Лудогорец не игра срещу Нови пазар, а вместо него излезе Милан Попович, който дори беше подписал предварителен договор с Левски, който обаче не влезе в сила.