Официалният сайт на Интер Милано публикува статистически материал преди реванша от Лига Европа срещу българския шампион Лудогорец. Мачът е в четвъртък от 22 часа българско време, а след първата среща в Разград, „нерадзурите” имат преднина от два чисти гола.

Головете на „Хювефарма арена” вкараха Кристиан Ериксен и Ромелу Лукаку.

Ето и най-важните акценти според италианците:

• Интер няма загуба от български тим в Европа в шестте си двубоя срещу опонент от България (три равенства и три победи). Интер е играл повече срещу противници от Украйна, в които  няма поражение в осем срещи.
  • Лудогорец е загубил последните си три мача в Европа от италиански съперници, като в тях дори не е отбелязал гол.
  • Интер е продължавал напред в европейските клубни турнири в 17 от 18 случая, в които е имал преднина в първия мач от елиминационната фаза. Единственото изключение бе през сезон 2005/2006, когато Интер губи от Виляреал в четвъртфиналната фаза на Шампионската лига.
  • Лудогорец е спечелил само един от последните си девет мача от елиминационната фаза на Лига Европа (две равенства и шест загуби), като победата е срещу Лацио с 1:0 през сезон 2013/2014.
  • Лудогорец отправи едва един единствен удар към вратата Интер в първия мач преди седмица. Единственият друг тим в Лига Европа, което е правил нещо подобно е отборът на Дюделанж през 2018 срещу Реал Бетис. Дюделанж също отправя само един удар.
  • Мачът в Разград бе първият за Интер в последните 15 години, в който „нерадзурите” не допускат повече от един удар към вратата си.