Лудогорец се наложи само с 1:0 при домакинството на Зрински Мостар на „Лудогорец Арена“ в първия мач от третия квалификационен кръг на Лига Европа. Българският шампион бе по-добрият отбор на терена, но футболистите на Пауло Аутуори направиха куп пропуски пред вратата на босненския отбор. Единственото попадение в срещата отбеляза Козмин Моци в 16-та минута. Лудогорец не успя да си подпечата класирането за следващата фаза още в Разград и реваншът в Широки брег се очертава да бъде изключително интересен.

Лудогорец имаше превъзходство над своя съперник още от самото начало на мача. Разградчани направиха много сериозен пропуск в 8-та минута. Джоди Лукоки центрира в наказателното поле на Зрински, където Клаудиу Кешеру овладя топката и стреля, но над напречната греда в аут. Две минути по-късно Вандерсон отправи удар от дистанция, но Солдо внимаваше и спаси. В 12-та минута Вандерсон подаде към Кешеру, който бе изведен на много добра позиция и стреля, но над напречната греда в аут.

Лудогорец поведе в резултата в 16-та минута. Вандерсон центрира от корнер в наказателното поле на Зрински, Солдо излезе, но увисна и Козмин Моци с глава вкара топката във вратата му.

Първият шанс, който се откри пред Зрински бе в 20-та минута. Милош Филипович стреля опасно от фаул, но изпрати топката над напречната греда в аут. Пет минути по-късно Огньен Тодорович отправи хубав удар от разстояние, но Ренан внимаваше и успя да избие в корнер. Минута по-късно Чиряк отправи много добър удар от средно разстояние, но Ренан внимаваше, плонжира и изби в нов корнер.

Най-дискусионното решение през първата част бе в 37-та минута. Кадушич настъпи Вандерсон в наказателното поле на Зрински, но съдията Витали Мешков прецени, че няма основание да свири дузпа за Лудогорец.

Лудогорец направи нов много сериозен пропуск в 41-та минута. Джоди Лукоки центрира в наказателното поле на Зрински, където Клаудиу Кешеру стреля, но Солдо успя да се намеси решаващо и да спаси. Две минути по-късно Марселиньо стреля от границата на наказателното поле на Зрински, но над напречната греда в аут.

28 снимки

През второто полувреме Лудогорец игра доста по-лежерно в нападение и създаде много по-малко опасности пред вратата на Антонио Солдо.

Тодорович отправи удар от малък ъгъл в 65-та минута, но Ренан нямаше проблеми да спаси.

Лудогорец направи нов много сериозен пропуск в 69-та минута. Натанаел направи добър пробив, навлезе в наказателното поле на Зрински, след което върна назад към Марселиньо, който стреля, топката рикошира в крака на играч на гостите и премина над напречната греда на вратата на Солдо.

Лудогорец можеше да вкара втори гол в 87-та минута, когато Натанаел подаде към Жоао Пауло, който стреля, но Лаштро успя да блокира удара и топката да излезе в корнер.

В добавеното време на мача Лудогорец направи два много сериозни пропуска пред вратата на Антонио Солдо.

В заключителните секунди на срещата Яцек Горалски пусна перфектен извеждащ пас към Кешеру, който излезе сам срещу Солдо и стреля, но вратарят спаси. Веднага след това Яцек Горалски центрира в наказателното поле на Зрински, където Клаудиу Кешеру бе оставен непокрит и стреля с глава, но Солдо плонжира и успя да спаси.

Така Лудогорец се задоволи с минимален успех с 1:0 и затвърди впечатленията от началото на сезона, че изпитва проблеми пред отбелязването на голове.

Лудогорец – Зрински Мостар 1:0

1:0 Козмин Моци 16'

Лудогорец: 33. Ренан дос Сантос – 4. Сисиньо, 30. Козмин Моци, 90. Рафаел Форстър, 6. Натанаел – 8. Лукас Саша, 18. Светослав Дяков (к) – 92. Джоди Лукоки, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон – 28. Клаудиу Кешеру

Старши треньор: Пауло Аутуори

Зрински Мостар: 12. Антонио Солдо – 97. Адван Кадушич, 27. Слободан Яковлиевич, 15. Невен Лаштро, 3. Анте Врличак – 13. Семир Пезер, 7. Фране Чиряк – 55. Милош Филипович, 10. Амер Бекрич, 17. Огньен Тодорович (к) – 11. Тони Йович

Старши треньор: Анте Мише

Съдия: Витали Мешков (Рус)