Отборът на Лудогорец разнищи тима на Дъ Ню Сейнтс в първи мач от третия предварителен кръг на Лига Европа. Разградчани разбиха своя противник с 5:0 и до голяма степен обезсмислиха реванша в Уелс след седмица.

Мавис Чибота, Джоди Лукоки, Клаудиу Кешеру и Козмин Моци бяха точни за тима на Стойчо Стоев, а Райън Харингтън си отбеляза автогол още в началото на срещата.

Домакините решиха всичко в мача още през първото полувреме, когато паднаха три от попаденията, а през втората част двубоят просто се доиграваше. Въпреки намалените обороти през вторите 45 минути, Лудогорец все пак реализира нови два гола, за да оформи разгрома над уелския си съперник.

Това е втората най-голяма победа за Лудогорец в Европа, след като миналата година разградчани биха Крусейдърс със 7:0.

Развитието на мача минута по минута ТУК!

Лудогорец взе нещата в свои ръце още от първата минута. Възпитаниците на треньора Стойчо Стоев бързо показаха, че са далеч по-класният тим в срещата, а първият гол в мача бе отлично доказателство за това.

Козмин Моци изведе отлично на левия фланг Мавис Чибота, който майсторски овладя топката и премина покрай бранител на гостите, за да нахлуе в наказателното поле и да стреля опасно. За негов лош късмет топката срещна страничния стълб зад вратаря и отскочи в краката на Райън Харингтън. Защитникът действа доста нескопосано и вместо да овладее коженото кълбо, позволи то да отскочи в крака му и да се озове в мрежата. Първият гол в срещата дойде след десет минути игра.

В 19-ата минута Лудогорец бе много близо до ново попадение, но само късметът спаси уелсците. Дан Битон стреля от фаул от над 30 метра, топката тупна коварно пред вратаря Харисън, който не успя да улови. Притичалият Кешеру стреля, но отново в тялото на стража. При втората добавка Лукоки също не сполучи.

Lap.bg
41 снимки

Гостите отправиха първия си точен удар към Пламен Илиев едва в 21-ата минута, когато получиха правото да изпълнят пряк свободен удар. Райън Бробел стреля силно, но право в ръцете на българския вратар.

В 28-ата минута домакините реализираха ново попадение. След нова колеблива игра при изнасянето на топката, гостите подариха топката на Кешеру, който с едно докосване изведе Мавис Чибота зад отбраната на Дъ Ню Сейнтс. Крилото на Лудогорец с лекота премина покрай вратаря и реализира за 2:0.

Няколко минути преди почивката домакините сами създадоха опасност пред вратата си. След неразбирателство в защита между Икоко и Пламен Илиев, Дийн Еб открадна топката и се озова очи в очи с вратаря на Лудогорец, но се засуети и вместо да стреля, топката рикошира в крака му и излезе в аут.

В 43-ата българският шампион реши всичко в срещата, отбелязвайки трети гол. В антигерой за своите отново се превърна Харингтън. След опит за разиграване между него и вратаря, бранителят позволи да му бъде отнета топката от Джоди Лукоки, който бързо се ориентира в ситуацията и с изстрел от десетина метра не остави шансове на вратаря за 3:0.

През второто полувреме Лудогорец видимо намали оборотите, но въпреки това реализира нови два гола, които до голяма степен решиха крайния победител от сблъсъка, въпреки предстоящия реванш.

Клаудиу Кешеру и Козмин Моци и оформиха резултата на 5:0. Първо Кешеру реализира след асистенция на отлично представилия се в този двубой Мавис Чибота, а малко по-късно Моци направи резултата 5:0. Капитанът на Лудогорец в този мач стреля от дузпа, която бе спасена от вратаря на Дъ Ню Сейнтс, но при добавката Моци не сгреши.