Лондонският Тотнъм Хотспър показа цялата си мощ в Разград и надделя с 3:1 над българския шампион Лудогорец в трети мач от група J за двата тима в групите на Лига Европа. Головете бяха поделени в полувремената, като през първото Хари Кейн откри в 13-ата минута, реализирайки своя гол №200 в кариерата си за „шпорите”. Лукас Моура удвои в 32-ата, а румънската звезда на Лудогорец – Клаудиу Кешеру, намали резултата след 50 минути игра. Веднага след това Жозе Моуриньо вкара като резерви Хюн-мин Сон и Стивън Бергвайн, а кореецът подаде за Джовани Ло Селсо в 62-ата, за да набъбъне резултата за британците до 3:1.

Жозе Моуриньо, на практика, използва голяма част от своите звезди на „Хювефарма Арена”, затвърждавайки думите си от брифинга преди срещата в Разград. Така Лудогорец

Антон Узунов
100 снимки

Положителната новина за българския клуб бе завръщането като титуляр на Клаудиу Кешеру. Румънският голмайстор води атаката на "орлите" срещу англичанте, стартирайки от първата минута. Генчев подреди избраниците в схема 4-3-3. Зад Кешеру бяха Каули, Янков и Ману, а карето в защита пред Илиев беше изградено от Икоко, Терзиев, Недялков и Вердон. Дефанзивни халфове стартираха Стефан Баджи и Анисе Абел, а Кирил Десподов не бе в групата.

Жозе Моуриньо разположи своите в схема 4-3-3. На вратата е Джо Харт, докато пред него застанаха Мат Дохърти, Тоби Алдервайрелд, Ерик Дайър и Бен Дейвис. Тройката в средата бе съставена от Муса Сисоко, Ло Селсо и Хари Уинкс, докато Гарет Бейл, Хари Кейн и Лукас Моура трябваше да създават проблеми на българската отбрана. Това бе мач №300 за капитана на англичаните Хари Кейн в историята на отбора от северен Лондон.

Английският тим създаде първата голяма опастност в срещата след само 80 секундиигра. Хари Уинкс подаде на дъгата за Гарет Бейл. Той върна встрани за Моура, който копна топката и изведе зад защитата на Лудогорец Хари Кейн. Нападателят опита технично да прехвърли Пламен Илиев, но прати топката много неточно над напречната греда. В шестата минута Кейн обстрелва вратата на Пламен Илиев от 20 метра, ала топката се отби в левия страничен стълб на Илиев.

В деветата минута Бейл обстрелвавратата на Лудогорец, но Пламен Илиев боксира и изби в ъглов удар, от който Тоби Алдервайрелд прати топката аут след удар с глава. В 12-ата минута Гарет Бейл центрира остро отляво, а Терзиев не съумя добре да избие и кълбото отиде в Моура. Той стреля и Терзиев изчисти в корнер. От него произлезе първият гол в мача. Моура центрира от ъгловия удар, а Хари Кейн се извиси и отблизо стреля с глава. Илиев опита да избие, но не успя и топката влетя във вратата му.

В рамите на няколко секунди в 20-ата минута "шпорите" направиха два пропуска. Първо Ло Селсо стреля технично с левия крак, но встрани. Последва изритването от аут на Илиев, но прати топката в краката на Моура. Бразилецът стреля силно, но опитът му профуча встрани от вратата на българския вратар.

В 23-ата минута Лудогорец имаше много сериозни претенции за дузпа. Каули центрира от корнер, а Хари Кейн изби с глава, но в ръката на съоборника си Ерик Дайър. Отборът и щабът на "орлите" имаха бурни претенции, но съдията Йович не уважи исканията на българския тим. Две по-късно гостите от Лондон можеха да вкарат втори гол, след като Мат Дохърти стреля от три метра, но Пламен Илиев с една ръка изби над вратата си. В 28-ата Тотнъм искаше също дузпа. Лукас Моура влезе в наказателното поле на Лудогорец, но Вердон и Икоко го притиснаха и бразилецът падна. На повторенията се видя, че нарушение няма, а Моура получи дълга медицинска помощ.

99 снимки

В 32-ата минута гостите реализира втори гол. Хари Кейн бе намерен вдясно на наказателното поле на "орлите" и спас по земя вляво намери Моура, който бе зад защитата на домакините и с левия крак отблизо вкара втори гол - 0:2.

"Орлите" реагираха веднага и в 34-ата минута можеха да намалят пасива си. Кешеру стреля силно от дъгата на наказателното поле, а топката рикошира в тялото на Алдервайрелд и премина доста близо край страничния стълб на Харт. Четири по-късно Дохърти центрира отдясно  към Бейл. Той върна успоредно с глава за Хари Кейн, но Илиев внимаваше и се намеси. Секунди по-късно стражът на българския тим отново се намеси добре след остър удар с десния крак на капитана на Тотнъм Кейн.

На почивката Генчев реши да извади Елвис Ману, а на негово място влезе Бърнард Текпетей. Това веднага даде отражение върху десния фланг на Лудогорец и в 50-ата минута дойде гол за българите. Текпетей проби отдясно навътре и отправи удар с левия крак, но топката се отби в крака на Дайър, а зад него беше Кешеру, който с левия крак прониза Харт - 1:2.

В 52-ата Хари Уинкснамери с остър пас в наказателното поле на "орлите" Карлос Винисиус. Той бе оставен непокрит и отблизо пропусна да вкара трети гол. Три по-късно Мат Дохърти проби отдясно към полето на Лудогорец и сви топката вляво за Ло Селсо. Той шутира с левия крак, но встрани от българската врата.

В 61-ата минута Моуриньо замени Моура с Хюн-мин Сон и това даде своите позитиви за гостите след само минута игра. Сон проби отляво скоростно и подаде успореден пас за Джовани Ло Селсо, който реализира третото попадение за гостите от английската столица. Четири по-късно Бергвайн почти не следва изцяло стъпките на Сон и да направи сериозно своето присъствие в мача, но ударът му премина встрани от родната врата.

След 69 минути игра Янков бе намерен с прецизен пас вляво и заходи към вратата на Тотнъм. Пред него бе Алдервайрелд, който бе елиминиран с технично движение вдясно, ала последващият шут на младока бе много слаб и Харт спокойно улови. Миг по-късно Каули Оливейра пробва удар отляво, но ударът му също бе неточен.

В 73-ата минута Лудогорец бе близо да реализира втори гол. Доминик Янков комбинира перфектно с Каули пред вратата на Харт, а бразилският плеймейкър отправи силен удар с десния крак, но англичанинът спаси. След 80 минути игра бранителят Вердон направи решаващ блок след удар на Карлос Винисиус и играта продължи след тъч.

В последните минути срещата се доиграваше, а гостите комбинираха, докато домакините не можеха да се противпоставят особено много и така логично срещата завърши с  победа за англичаните.

Така Лудогорец остава последен в класирането на групата си и продължаването към елиминационната фаза изглежда химера. "Орлите" са с нула точки и ще трябва да вземат три победи в оставащите си двубои, за да запази шансове за излизане. Тотнъм, от своя страна, е вече с шест точки. По-късно днес един срещу друг излизат ЛАСК и Антверп в мача помежду, за да определят кой ще е в по-добра позиция за следващите срещи.

ЛУДОГОРЕЦ - ТОТНЪМ ХОТСПЪР 1:3

0:1 Хари Кейн (13)

0:2 Лукас Моура (32)

1:2 Клаудиу Кешеру (50)

1:3 Джовани Ло Слесо (63)

Рефер: Фран Йович (Хърватия)

Стадион: „Хювефарма Арена” (Разград)

Лудогорец (4-2-3-1): 23. Пламен Илиев – 22. Жордан Икоко, , 5. Георги Терзиев, 3. Антон Недялков /к/, 24. Оливие Вердон - 12. Анисе Абел (59' - 7. Алекс Сантана)   , 25. Стефан Баджи - 10. Елвис Ману (45' - Бърнард Текпетей), 64. Доминик Янков (75' - 13. Мавис Чибота), 95. Каули Оливейра - 28. Клаудиу Кешеру (59' - 81. Димитър Митков)

Резерви: 27. Владислав Стоянов, 4. Сисиньо, 7. Алекс Сантана, 13. Мавис Чибота, 30. Козмин Моци, 32. Жозуе Са, 37. Бърнард Текпетей, 81. Димитър Митков, 82. Иван Йораданов

Треньор: Станислав Генчев

Тотнъм Хотспър (4-3-3): Джо Харт – Мат Дохърти   , Тоби Алдервайрелд, Ерик Дайър, Бен Дейвис – Муса Сисоко (45' - Пиер-Емил Хойберг), Джовани Ло Селсо (72' - 28. Джовани Ло Селсо), Хари Уинкс – Гарет Бейл (65' - 23. Стивън Бергвайн), Лукас Моура (62' - Хюн-мин Сон), Хари Кейн /к/ (45' - 45. Карлос Винисиус)

Резерви: 1. Юго Йорис, 40. Брендън Остин, 5. Пиер-Емил Хойберг, 6. Давинсон Санчес, 7. Хюн-мин Сон, 20. Деле Али, 23. Стефан Бергвайн, 28. Танги Ндомбеле, 45. Карлос Винисиус, 47. Джак Кларк, 48. Харви Уайт, 49. Денис Сиркин