Лудогорец загуби с 1:2 от Копенхаген в първия мач от 1/16-финалите за Лига Европа, който се игра на националния стадион „Васил Левски“ пред 14257 зрители. Абел Анисе си отбеляза автогол още във 2-та минута, което повлия доста негативно на играта на българския тим. Юсеф Туту направи резултата 2:0 в полза на Копенхаген в 53-та минута, а Клаудиу Кешеру вкара почетното попадение за Лудогорец в 81-та минута. Задачата на българския шампион за реванша, който е след седмица е изключително трудна.

Копенхаген игра много добре групиран през първото полувреме, което затрудни изключително много футболистите на Лудогорец. Играчите в зелено в някои случаи се виждаха принудени да организират атаките си с дълги подавания към Джонатан Кафу, нещо нехарактерно за разградчани, което бе обречено при видимото превъзходство в ръстово отношение на защитниците на датския отбор спрямо бразилеца. Футболистите на Копенхаген много добре се прегрупираха в двете фази на играта, а защитната и халфовата линия стояха компактно и близо една до друга, което ограничи възможностите пред играчите на българския шампион.

Копенхаген поведе в резултата още във 2-та минута, когато Аугустинсон центрира от корнер в наказателното поле на Лудогорец, където Матиас Йоргенсен игра топката, а след това Абел Анисе си отбеляза автогол. Попадението още повече успокои датския отбор, който демонстрира увереност и самочувствие през първите 45 минути.

Футболистите на Лудогорец в края на първата част се опитаха да затруднят вратаря на Копенхаген Робин Олсен с далечни удари. Върджил Мисиджан отправи хубав удар от разстояние в 38-та минута, но Олсен внимаваше и спаси. Четири минути по-късно Марселиньо пробва да изненада Олсен с далечен удар, но топката премина встрани от вратата на датчаните.

През второто полувреме Лудогорец се опита да вдигне темпото на игра, но футболистите на Копенхаген продължиха да не оставят никакви пространства на своя съперник, което затрудняваше много играчите на Георги Дерменджиев. Датчаните много добре противодействаха на българския шампион в средата на терена.

Копенхаген бе много близо до това да удвои преднината си в 46-та минута, когато след много добре разиграна атака от датчаните Юсеф Туту бе изведен на добра позиция в наказателното поле на Лудогорец и стреля, но топката срещна десния стълб на вратата на Стоянов.

Върджил Мисиджан отново тества от разстояние Робин Олсен в 47-та минута, но вратарят на датския отбор бе на мястото си и улови без особени затруднения. Минута по-късно след хубаво разиграване от страна на Лудогорец Кафу бе спрян в последния момент от Йохансон, който му попречи да нанесе точен завършващ удар и след двоен рикошет топката излезе в аут.

Копенхаген поведе с 2:0 в 53-та минута, когато Расмус Фалк Йенсен пусна отличен пас към непокрития в наказателното поле на Лудогорец Юсеф Туту, който изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата на Владислав Стоянов.

Урош Матич стреля от границата на наказателното поле на Лудогорец в 58-та минута, но неточно в аут.

Марселиньо стреля от около 20 метра в 59-та минута, но високо над напречната греда в аут.

Футболистите на Лудогорец имаха претенции за дузпа в 69-та минута, когато Натанаел се опита да центрира в наказателното поле на Копенхаген, но топката срещна ръката на Анкерсен, а съдията Иван Бебек прецени, че няма основание да свири дузпа за българския шампион.

Лудогорец организира добра атака в 75-та минута, но завършващият удар на Вандерсон бе неточен.

Лудогорец все пак успя да върне едно попадение в 81-та минута, когато Натанаел центрира в наказателното поле на гостите, където Марселиньо стреля отблизо, Робин Олсен успя да докосне топката, която се удари в напречната греда, а след това отблизо Клаудиу Кешеру не пропусна да вкара.

Лудогорец бе близо до това да изравни резултата в 89-та минута, когато Жоао Пауло отправи много хубав удар от дистанция, но Робин Олсен отново демонстрира чудесен рефлекс и изби в корнер.

В добавеното време на мача Копенхаген можеше да вкара и трети гол, когато Ян Грегуш центрира в наказателното поле на Лудогорец, където Андреас Корнелиус стреля с глава, но Владислав Стоянов плонжира и спаси.

Копенхаген завърши мача с човек по-малко, след като Ян Грегуш бе изгонен за втори жълт картон в заключителните секунди на срещата.

Така Копенхаген има изключително добър аванс преди реванша, който е след седмица на „Паркен“.

ЛУДОГОРЕЦ - ФК КОПЕНХАГЕН  1:2

0:1 Абел Анисе 2'(автогол)

0:2 Юсеф Туту 53'

1:2 Клаудиу Кешеру 81'

Лудогорец (4-2-3-1): 21. Владислав Стоянов - 25. Йордан Минев, 27. Козмин Моци, 5. Хосе Паломино, 6. Натанаел - 18. Светослав Дяков /к/, 12. Абел Анисе - 93. Върджил Мисиджан (61' - 28. Клаудиу Кешеру), 84. Марселиньо, 88. Вандерсон (80' - 37. Жоао Пауло) - 22. Джонатан Кафу
Треньор: Георги Дерменджиев

Копенхаген (4-4-2): 31. Робин Олсен - 22. Петер Анкерсен, 25. Матиас Йоргенсен /к/, 5. Ерик Йохансон, 3. Людвиг Аугунстинсон - 33. Расмус Фалк (72' - 16. Ян Грегуш), 88. Урош Матич, 6. Уилиам Квист, 24. Юсеф Туту (90' - 2. Том Хьогли) - 19. Федерико Сантандер (71' - 23. Андрия Павлович), 11. Андреас Корнелиус
Треньор: Стале Солбакен