Лудогорец преживя много треперене, губеше с 0:1, после изравни чрез Вандерсон, остана с човек по-малко в последните минути, накрая беше страшно, но устиска и се класира като втори в групата си с 9 точки.

Жребият за 1/16-ина финалите е в понеделник от 14 ч. Лудогорец няма да бъде поставен.

Първи е Брага с 10 т., трети зад борда остана Башакшехир с 8, а Хофенхайм е последен с 5.

В другия мач в групата Истанбул Башакшехир надви трудно Брага с 2:1

Лудогорец започна много активно и набързо спечели два корнера срещу младия състав на домакините с доста дебютанти в него. Веднага стана ясно, че българският тим е дошъл в Германия да диктува темпото и събитията на терена.

Около 20-ата минута домакините успяха да пренесат играта в половината на българския шампион, но освен един корнер, не сътвориха нищо интересно.

В 25-ата минута Натанаел не се ориентира добре да блокира съперник по фланга. Последва центриране към непокрития Филип Охс и той с остър удар намери вратата на Лудогорец – 1:0.

Херо: Слагаха ни аутсайдери, но заслужено сме напред

В 32-ата минута Лудогорец организира опасна контра, но ударът с глава на Марселиньо бе неточен.

Хубава флангова атака за Лудогорец в 36-ата минута завърши с  много лош удар на Вандерсон.

Милан и Атлетико чакат Лудогорец на жребия

След получения гол, обаче Лудогорец разстрои играта си, поизгуби самочувствието си и логично се оттегли с гол пасив на почивката. Към този момент българският тим бе аут от турнира...

На почивката Херо смени Горалски с Кешеру, усилвайки атаката на Лудогорец.

Дяков: Съдбата си знае работата

Второто полувреме започна с опасност пред Ренан, който спаси удара на Филип Охс. После Росипал обстрелва вратата на българите, но топката мина встрани.

В 51-ата минута  опасен удар на Марселиньо изпрати топката на сантиметри от левия стълб в корнер.

Веднага след това последва диагонален удар на Хак, но Ренан улови, макар и с известни усилия.

Моци: Ако Мисиджан беше вкарал накрая, ставахме първи в групата

Кешеру отправи коварен удар към вратата на Хофенхайм Кобел спаси в 59-ата минута.

В 61-ата минута Ренан докосна топката с ръка извън пеналта си, реферът от Израел обаче на забелязва това.

Марселиньо: Успокоихме се, като видяхме, че излизат с юношите

В 62-ата минута обаче Лудогорец стигна до изравняване. Марселиньо изведе Вандерсон. Той се пребори със защитник, пипна вероятно в един миг топката и с ръка, но продължи и вкара покрай вратаря за 1:1.

В 73-ата Вандерсон пропусна отличен момент да стреля или да подаде на Мисиджан, а когато го направи,холандецът стреля покрай вратата.

В 83-ата минута Кешеру клъцна по глезена Бичакчич и получи директен червен картон. А дали не заслужаваше само жълт?

Херо направи две дефанзивни смени, защото Хофе напираше да вкара втори гол, а Лудогорец бе с човек по-малко.

Накрая беше страшно, разбърквания пред вратата на Ренан, после контри, удар на празна врата на Мисиджан и в крайна сметка Лудогорец устиска - 1:1!