Шампионите от Лудогорец победиха с 2:1 Вакер Инсбрук в първата си контрола на австрийска земя.

За разградчани се разписаха Клаудиу Кешеру в 11-ата и Жоао Пауло в 67-ата минута. За Вакер в 88-ата минута за 1:2 реализира Даниеле Габриеле.

Пауло Аутуори пусна два почти напълно различни състава в двете полувремена, като направи 10 смени на почивката.

Футболистите на Лудогорец отправиха няколко удара към вратата на съперника през първото полувреме., като в 9-ата минута Сисиньо стреля, но неточно.

Две минути по-късно обаче Клаудиу Кешеру откри за Лудогорец с хубав удар от границата на наказателното поле. Кешеру получи от Вандерсон, който се пребори за топката, и реализира за 1:0 за шампионите.

Австрийският тим също имаше шансове за попадение. В 20-ата минута от пряк свободен удар след нарушение на Лукас Саша, Кершбаум стреля над вратата на Лудогорец.

Нова възможност се откри пред Лудогорец в 27-ата минута. Джоди Лукоки напредна и стреля, но не успя да преодолее стража на австрийците.

Изстрел на Златко Дедич пък бе спрян от Козмин Моци и в 30-ата минута.

18 снимки

В началото на второто полувреме старши треньорат на Лудогорец Пауло Аутуори направи 10 промени в състава си.

Шампионите бяха по-активни след почивката като Марселиньо и Жоао Пауло внесоха напрежение в половината на Вакер Инсбрук, а в 57-ата минута Густаво Кампаняро стреля над вратата на австрийците.

Нов шанс се откри пред Лудогорец в 62-ата минута. Якуб Швиерчок стреля от границата на наказателното поле, но вратарят на Вакер спаси.

Жоао Пауло се разписа за 2:0 за разградчани в 67-ата минута след като намери добре топката. Швиерчок се пребори за топката, задържа я и тя стигна до Жоао Пауло, който реализира.

Отново Швиерчок бе спрян от стража на Вакер в 79-ата минута, а в 82-ата Ивайло Климентовсъщо отправи удар към вратата на австрийците.

Вакер намали на 1:2 в 88-ата минута. Италианецът Даниеле Габриеле преодоля Наумов и намали аванса на Лудогорец.

Втората контрола на Лудогорец в Австрия е на 23-и юни срещу шампиона на Азербайджан и участник в групите на Шампионската лига Карабах.

Стартови състави:

Лудогорец: Хорхе Броун, Сисиньо, Козмин Моци, Рафаел Форстър, Натанаел, Светослав Дяков, Лукас Саша, Доминик Янков, Джоди Лукоки, Вандерсон, Клаудиу Кешеру

Вакер Инсбрук: Кристофър Нет, Стефан Перич, Браян Хенинг, Роман Кершбаум, Златко Дедич, Стефан Раковиц, Матиас Маак, Михаел Шимпелсбергер, Флориан Бухахер, Доминик Баумгартнер, Илкай Дурмуш

Съставът на Лудогорец за второто полувреме: Даниел Наумов, Цветомир Панов, Георги Терзиев, Рафаел Форстър, Димо Бакаров, Ивайло Климентов, Густаво Кампаняро, Марселиньо, Жоао Пауло, Върдил Мисиджан, Якуб Швиерчок

РАЗВИТИЕТО НА ДВУБОЯ

Начало на мача

3' Атака за австрийците. Рафаел Форстър спря централния нападател на Вакер Здравко Дедич.

4' Удар към вратата на Хорхе Броун, който не затрудни вратаря на Лудогорец.

6' Обещаващо центриране към Клаудиу Кешеру, но той не успя да засече.

7' Центриране в наказателното поле на Лудогорец от страна на Ракович, но Козмин Моци се намеси навреме.

9' Удар на Сисиньо, който праща топката встрани от вратата на Вакер.

11' ГОЛ за Лудогорец! Клаудиу Кешеру откри за Лудогорец с хубав удар от границата на наказателното поле след като получи от Вандерсон, който се пребори за топката.

18' Нова атака за Лудогорец. Янков опита да продължи към Сисиньо, но защитата на Вакер се справи.

20' Пряк свободен удар за австрийците след нарушение на Лукас Саша. Кершбаум стреля над вратата на Лудогорец.

27' Шанс за Лудогорец. Джоди Лукоки напредна и стреля, но не успя да преодолее стража на австрийците.

30' Изстрел на Златко Дедич, който е спрян от Козмин Моци и следва корнер за Вакер.

31' Матиас Маак опита удар с глава, но не успя да насочи добре топката и не последва нищо опасно пред вратата на Лудогорец.

35' Центриране от корнер на Вандерсон, но футболистите на Лудогорец не успяха да застрашат вратата на Вакер.

42' Центриране на Раковиц в наказателното поле на Лудогорец, а стражът на разградчани Хорхе Броун улови спокойно.

44' Обещаваща атака на Лудогорец, при която обаче не се стигна до удар към вратата на Вакер.

Край на първото полувреме

Начало на второто полувреме

46' Десет промени в състава на Лудогорец. Само Рафаел Форстър запазва мястото си на терена.

Съставът на Лудогорец за второто полувреме: Даниел Наумов, Цветомир Панов, Георги Терзиев, Рафаел Форстър, Димо Бакаров, Ивайло Климентов, Густаво Кампаняро, Марселиньо, Жоао Пауло, Върдил Мисиджан, Якуб Швиерчок.

52' Възможност за Лудогорец. Марселиньо центрира в наказателното поле на Вакер, но защитник изчисти топката.

55' Жоао Пауло завърши добра атака на Лудогорец, но без да се стигне до попадение.

57' Възможност за Лудогорец. Густаво Кампаняро стреля над вратата на Вакер Инсбрук.

62' Шанс за Лудогорец. Хубав изстрел на Якуб Швиерчок от границата на наказателното поле, но вратарят на Вакер спаси.

60' Центриране в наказателното поле на Лудогорец, което бе неточно и не доведе до опасност за вратаря Даниел Наумов.

67' ГОЛ за Лудогорец! Жоао Пауло се разписа за 2:0 за разградчани след като намери добре топката в наказателното поле. Швиерчок се пребори за топката, задържа я и тя стигна до Жоао Пауло, който реализира.

79' Нова атака за Лудогорец, но австрийците се справиха с опасността. Швиерчок бе спрян от стража на Вакер.

82' Отново добра намеса на вратаря на Вакер Лукас Ведъл след удар на Ивайло Климентов.

88' ГОЛ за Вакер! Австрийският тим намали на 1:2. Италианецът Даниеле Габриеле преодоля Наумов и намали аванса на Лудогорец.