Отборът на Торпедо Кутаиси се класира за плейофа на Лига Европа. Там грузинците ще спорят с българския шампион Лудогорец за влизане в групите на втория по престиж турнир на Стария континент.

Торпедо отстъпи с 0:2 в реванша на Кукеши, но след 5:2 в първия двубой и общ резултат от 5:4, продължи в следващата фаза.

И двете попадения за успеха на албанския тим бяха от дузпи и бяха дело на Реджиналдо. Той бе точен в 29-ата и след това в 75-ата минута.

В заключителните минути играчите на Кукеши упражниха осезаем натиск, тъй като само гол им бе нужен за класиране. Те обаче не успяха да отбележат и така грузинците продължиха в плейофите.

Любопитно е да се отбележи, че в Торпедо Кутаиси играе бившият футболист на Ботев Лазар Марин.