Шампионът на България Лудогорец не бе никак далеч до ново сензационно отпадане от турнира за Купата на България. През годините разградчани допуснаха не една и две подобни грешни стъпки, а втородивизионният Оборище Панагюрище имаше всички шансове да хвърли бомбата. Отборът на Димитър Димитров-Херо имаше нужда от продължения, за да се наложи с 3:2, а двата тима завършиха срещата с по 10 души.

"Орлите" имаха пълна доминация през първата част и стигнаха до гол чрез Жуниор Кишада, ала след почивката откровено се отпуснаха. Това им струва скъпо, защото в заключителния четвърт час Георги Нетов изравни, а шампионите не успяха да върнат попадението в редовнотовреме. За зла участ тъкмо героят за панагюрци пострада сериозно преди началото на продълженията и трябваше да бъде откаран в болница. Неговият тим остана с човек по-малко, тъй като вече бе изразходил правото си на 3 смени.

Скоро обаче Яцек Горалски изравни силите след глуповат втори жълт картон. В тази тежка ситуация за шампионите блесна Клаудиу Кешеру, който се появи като смяна и вкара два гола, разписвайки се във всяко от продълженията. В самия край Мартин Василев намали до 2:3, с което тимът му заслужи още суперлативи въпреки отпадането.

Доста изненадващо на стадион „Орчо войвода” домакините имаха ранен шанс още в 3-ата минута. Георги Нетов получи топката на повече от обещаваща  позиция и не се поколеба да стреля. Неравният терен си каза думата и отне доста от силата в изстрела на капитана на Оборище, а Хорхе Броун улови без проблем.

Оттам нататък Лудогорец пое пълния контрол над мача, макар да не играеше с най-високата интензивност, на която е способен. В 15-ата минута Вандерсон бе на път да се измъкне сам срещу вратаря Росен Андонов, а когато навлезе в наказателното поле, реши да спре за да излъже един от защитниците. Това се оказа грешно решение, защото бразилецът загуби топката.

В 21-ата минута Жоао Пауло съумя да прати топката в мрежат зад Андонов, но попадението беше отменено заради засада. Осем по-късно бразилският нападател имаше още един шанс, дошъл след любопитен момент. Вратарят на Оборище Андонов, притиснат от двама съперникови играчи, реши да улови с ръце една върната умишлено към него топка. Съдията веднага даде сигнал и назначи непряк свободен удар за гостите вътре в пеналта. При него топката бе чукната към Жоао Пауло, а той шутира много мощно и точно. Застаналият пред голлинията Джордж Лукас безстрашно подложи тялото си и предотврати опасността.

С всяка изминала минута шампионите на България изглеждаха все по-близо до гола и той дойде в 38-ата минута. Жуниор Кишада получи твърде много пространство в дъгата и нанесе прецизен шут с левачката, който беше извън възможностите на Росен Андонов – 0:1.

Второто полувреме стартира далеч по-интригуващо. Още в откриващите секунди Оборище стигна до ъглов удар, а при изпълнението му топката тръгна към вратата. Хорхе Броун първоначално я улови, но почти веднага изпусна кълбото, след което го затисна около голлинията. Играчите на домакините веднага предявиха претенции, че топката е пресякла голлинията с целия си обем, но протестите им оказаха нечути.

В следващите минути Лудогорец твърде аристократично профука поне 2-3 чисти положения. Най-деен в това отношение беше Жоао Пауло, за когото най-добрата възможност беше в 53-ата минута. Тогава изстрелът на бразилеца премина встрани от целта.

С напредването на времето на терена за домакините се появи бившият кадър на Лудогорец Боримир Карамфилов, а в 71-ата минута нападателят сериозно затрудни Броун. Изстрелът му си го биваше, но същото важеше и за намесата на вратаря.

Съвсем заслужено Оборище изравни в 77-ата минута. Капитанът Нетов с хубав финт се освободи в наказателното поле и шутира към целта, а вратарят Хорхе Броун не се намеси по най-добрия начин и топката се оплете  в мрежата – 1:1.

Лудогорец се вдигна на късен щурм и можеше да избегне продълженията, ако във втората минута от продълженията Горалски бе реализирал. Появилият се като смяна Марселиньо достави перфектно центриране за поляка в наказателното поле, а той от около 7 метра стреля встрани от целта.

Лошите новини за Оборище дойдоха секунди по-късно, когато игралият много силно Георги Нетов получи жестока травма. Таранът дълго време получаваше помощ и от двата медицински екипа. Първоначалните прогнози са за крайно болезнена фрактура на коляното, а пострадалият нападател веднага бе откаран с линейка към близката болница.

В началото на първото полувреме численото неравенство на терена беше елиминирано заради глупостта на Горалски. Полякът нахлу с топката в наказателното поле, а после се строполи театрално в опит да изпроси дузпа. Реферът Владимир Вълков не само, че не се хвана, но вдигна и втори жълт картон за халфа, с което и двата тима останаха с 10 души на терена.

Умората започна да играе все по-сериозна роля и в тези минути по-голямата класа на Лудогорец пролича. В 99-ата минута Марселиньо матира защитата на противника с центриране от пряк свободен удар, а голаджия като Кешеру не чака друга покана, за да реализира с глава - 1:2.

Във второто продължение упражнението се повтори и до голяма степен уби интригата в срещата. В 114-ата минута Кампаняро много елегантно копна за Марселиньо в наказателното поле, а той с първото си докосване сервира топката за Кешеру - 1:3.

Буквално в 120-ата минута феновете на "Орчо войвода" изригнаха още веднъж, защото Джордж Лукас намали до 2:3. Снажният футболист взе високата топка при центриране от корнер и опъна мрежата зад Хорхе Броун - 2:3. За нещо повече обаче не остана време и така с немалка доза уплах Лудогорец продължава напред в турнира.

ОБОРИЩЕ – ЛУДОГОРЕЦ 2:3 (след продължения)

0:1 Жуниор Кишада 38’

1:1 Георги Нетов 77’

1:2 Клаудиу Кешеру 99'

1:3 Клаудиу Кешеру 114'

2:3 Джордж Лукас 120'

Оборище: 73. Росен Андонов – 88. Мартин Сандов, 3. Мартин Василев, 18. Джордж Лукас, 90. Димитър Руйчев, 78. Кантен Гюйон (80’ – 22. Цветомир Цонков), 10. Фернандо Кавалканте, 15. Петър Тончев, 13. Костадин Аджов (58’ – 9. Боримир Карамфилов), 27. Карлос Филио (68’ – 17. Ерай Карадайъ), 11. Георги Нетов /к/

Старши треньор: Ангел Славков

Лудогорец (4-2-3-1): 1. Хорхе Броун – 8. Лукас Саша, 5. Георги Терзиев, 2. Рафаел Форстър, 19. Александър Василев – 44. Яцек Горалски, 10. Густаво Кампаняро – 98. Светослав Ковачев (73’ – 28. Клаудиу Кешеру), 11. Жуниор Кишада, 88. Вандерсон (46’ – 92. Джоди Лукоки) – 37. Жоао Пауло (84’ – 84. Марселиньо)