Българският шампион Лудогорец надигра гостуващия на "Хювафарма Арена" тим на Локомотив Горна Оряховица с резултат 3:1 и се класира на 1/4-финалите в турнира за Купата на България. Ихинио Марин откри резултата в 12-ата, а Елвис Ману удвои в 38-ата минута. През втората част капитанът на гостите Георги Колев върна едно попадение в 58-ата, но в 79-ата минута Мануел Шоу отбеляза трето попадение за "орлите", с което оформи и крайния резултат.

Антон Узунов
47 снимки

"Орлите" имаха превес през целия двубой и не допуснаха да бъдат изненадани от съперника си, който ги отстрани в този турнир през 2015 година. Днес разградчани отбелязаха две попадения през първата част, с което до голяма степен си решиха рано-рано задачата. През второто полувреме темпото спадна и на моменти това повлия на концентранцията на играчите, което позволи на Локо ГО да върне един гол. По-голямата класа на Лудогорец обаче си каза думата и те съумяха да си гарантират успеха и класирането за следващата фаза с трето попадение.

За шампионите предстои домакинство на непредвидимия Берое в първенството, докато Локо ГО гостува на Бдин Видин в Северозападната Трета лига.

Отзивите след двубоя:

Треньорът на Локо ГО: Представихме се достойно, далеч сме от професионалния футбол

Генчев недоволен и учуди: Искаме да ни се падне най-силния отбор за Купата​

Ихинио Марин: Все още не съм на 100% и се нуждая от още време​

Димо Атанасов: Този мач е като учебник за нашия отбор​

Наставникът на домакините Станислав Генчев заложи на играчи, които по-рядко попадат в състава на "орлите", а също така и на двама футболисти от дублиращия тим. Това бяха 19-годишният Петър Георгиев и 21-годишният Тихомир Димитров. Атаката на тима пък бе водена от и Ихинио Марин, който дълго време лекуваше контузия.

Треньорът на Локо ГО Марин Байчев не можеше да разчита единствено на контузения Краси Гавазов. Титуляр пък бе Димо Атанасов, който преди години игра за шампионите.

Първата любопитна ситуация бе на сметката на гостите, които обаче не успяха да се възползват от нея. В четвъртата минута Шакил Пинас сбърка при една върната топка, което позволи на Георги Колев да отнеме в наказателното поле, но не успя да намери продължение и впоседствие Сисиньо се справи и премахна опасността.

Едно от младите момчета на Лудогорец Петър Георгиев отправи първия удар към една от двете врати в седмата минута, но шутът му от дистанция бе неточен.

Първата реална голова ситуация за шампионите дойде две минути по-късно, когато Шоу изведе отлично Бернард Текпетей в наказателното поле сам срещу вратаря Ивайло Петков, но ударът на ганайското крило премина покрай дясната греда на гостите.

Лудогорец успя да открие резултата в 12-ата минута, когато Сисиньо предостави великолепно дълго подаване за Ихинио Марин, който овладя майсторски и от границата на наказателното поле стреля силно с левия крак, за да реализира - 1:0.

В 19-ата минута Текпетей отправи далечен удар към вратата на Петков, който обаче премина встрани от вратата му.

В 28-ата минута се наложи да бъде извършена принудителна смяна в състава на домакините. Владислав Найденов замени получилия контузия Бернард Текпетей.

Две минути по-късно Пинас пробва изстрел от дистанция, но и той не беше точен в мерника си.

В 34-ата минута Елвис Ману отправи хубав удар от дъгата пред наказателното поле, но Петков се намеси и изби.

Четири минути по-късно шампионите удвоиха преднината си. Елвис Ману получи топката в наказателното поле на тима от Горна Оряховица от Ихинио Марни, последва слалом на нидерландеца и с примерен изстрел намери вратата на Петков за 2:0.

На почивката бяха извършена нови три промяна в състава на домакините.

Още в първите секунди на втората част Ихинио Марин имаше шанс да обстрелва вратата на гостите, но ударът на нападателя премина покрай дясната греда на Петков.

Локо ГО успя да се върне в двубоя в 58-ата минута, когато Димо Атанасов центрира от корнер в наказателното поле, където Георги Терзиев увисна и от това се възползва капитанът на гостите Георги Колев, който заби топката с глава във вратата на Серджио Падт – 2:1.

Двадесет минути преди края на редовното време Ихинио Марин стреля от границата на наказателното поле, но в аут.

Лудогорец нападаше в търсене на трето попадение, като в 76-ата минута Шоу стреля пред наказателното поле, но покрай дясната греда на Петков.

Минута след това „орлите“ имаха отличен шанс да решат всичко в двубоя. Резервата Владислав Найденов проби отляво и центрира на първа греда в наказателното поле, където Марин бе оставен непокрит и засече с глава, но в аут.

В 79-ата минута Лудогорец си подпечата успеха с трето попадение. Мавис Чибота бе изведен отдясно в наказателното поле и пусна пак към точката за дузпа, където Шоу бе съвсем сам и без проблеми заби топката в долния десен ъгъл на Петков - 3:1.

Четири минути преди края на срещата Димитър Митков проби през центъра и отправи удар пред наказателното поле, но покрай вратата.

В последната 90-ата минута и Чибота можеше да запише името си сред голмайсторите, след като получи отляво в наказателното поле, задържа добре, финтира съперник и опита да намери левия ъгъл на Петков, който обаче отлично спаси.

До края нови ситуации липсваха и Лудогорец се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на България.

FT | ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ ГОРНА ОРЯХОВИЦА  3:1

1:0 Ихинио Марин 12'

2:0 Елвис Ману 38'

2:1 Георги Колев 58'

3:1 Мануел Шоу 79'

Стартови състави на двата отбора:

ЛУДОГОРЕЦ (4-2-3-1): 1. Серджио Падт - 4. Сисиньо, 5. Георги Терзиев (к), 79. Тихомир Димитров, 6. Шакил Пинас - 7. Алекс Сантана, 23. Мануел Кафумана Шоу  - 37. Бернард Текхетей, 10. Елвис Ману , 75. Петър Георгиев - 9. Ихинио Марин ⚽

Резерви: 71. Кристиан Кахлина (вр), 13. Мавис Чибота, 25. Стефан Баджи, 38. Владислав Найденов, 45. Димитър Митков, 51. Илкер Будинов, 64. Доминик Янков

Старши треньор: Станислав Генчев

ЛОКОМОТИВ ГОРНА ОРЯХОВИЦА (4-3-3): 1. Ивайло Петков - 18. Станимир Андреев, 5. Али Ахмед, 14. Стефан Иванов, 22. Димо Атанасов ж.к. - 15. Емил Копаранов, 19. Тодор Бакърджиев, 23. Явор Генчев - 7. Никола Какамъков, 27. Янислав Цачев ж.к., 17. Георги Колев (к)

Резерви: 12. Зенхур Чаушев (вр), 11. Ивайло Велчев, 13. Десислав Пенев, 66. Звезделин Бончев, 8. Александър Узунов, 9. Димитър Байдаков, 31. Кирил Димитров