Зрелищен сблъсък между Лудогорец и Дунав в 25-я кръг на Първа професионална лига завърши при резултат 2:2, като и двата тима имаха възможности за трети гол, с който да стигнат до победата. Русенци изиграха отличен мач в Разград, изоставаха с 0:1 след гол на Паломино в 14-ата минута, обърнаха до 2:1 с голове на Костадинов в 45+2 и на Карагарен в 66-ата, преди Кешеру да отбележи изравнителното попадение в 70-ата минута.

Шампионите пък записаха четвърти хикс от началото на сезона и едва втори като домакини. Лудогорец вече е с 64 точки начело в Първа лига, а вторият Левски е с 48 в актива си към момента.

Тимът на Дунав, който взе ценна точка в борбата за Първата шестица на първенството, натрупа 37, колкото има и Черно море, но варненци са с мач по-малко.

Лудогорец и Дунав размениха по едно попадение през първото полувреме. Домакините от Разград могат да съжаляват, че поведоха само с 1:0, пропуснаха още няколко отлични възможности, а в добавеното време на първата част допуснаха изравнително попадение. През второто полувреме обаче Дунав не само започна по-добре, но също направи сериозен пропуск пред вратата на домакините, който щеше да им донесе пълен успех в двубоя.

Битката между Лудогорец и Дунав в снимки

Домакините от Разград могат да съжаляват, че поведоха само с 1:0 в началото, пропуснаха още няколко отлични възможности през първите 45 минути, а в добавеното време на първата част допуснаха изравнително попадение. Шампионите стартираха добре мача и търсеха бърз гол, като още в 4-ата минута Кафу проби, Кампаняро успя да нанесе удар, но Антонов изби топката.

Лудогорец пропусна обещаваща възможност в 8-ата минута. Вандерсон центрира добре. Разбъркване в наказателното поле. Първо Пластун, а после и Клаудиу Кешеру нанесе удар, но вратарят Станислав Антонов спаси. Дунав също поглеждаше към вратата на съперника и в 12-ата минута Бранимир Костадинов подаде към Васил Шопов, но от границата на наказателното поле той отправи неточен удар.

Нов пропуск пред вратата на Дунав последва в 13-ата минута. Клаудиу Кешеру от близко разстояние не успя да завърши бърза атака за шампионите.

Лудогорец все пак успя да открие 14-ата минута. Хосе Луис Паломино се разписа за 1:0 за разградчани. Анисе центрира от ъглов удар. В наказателното поле Клаудиу Кешеру отклони с глава към Паломино, който не сгреши и даде преднина за домакините.

източник: LAP.bg

След гола Дунав заигра по-активно и в 22-ата минута Христофор Хубчев центрира в наказателното поле на Лудогорец, топката бе избита. Топката стигна до Самир Аясс, той потърси Петър Патев в наказателното поле, но не успя да засече добре с пета. Патев дори се контузи и няколко минути трябваше да бъде принудително сменен.

Грешка в защита за Дунав в 25-ата минута можеше да коства втори гол във вратата на русенци. След лошо връщане назад за Джалилов, Натанаел отне и напредна, но не успя да преодолее вратаря Антонов.

В 29-ата минута само засадата, в която се озова Клаудиу Кешеру предотврати втори гол във вратата на Дунав. Пак Кешеру завърши поредна атака за Лудогорец в 32-ата минута, но стреля право в ръцете на Станислав Антонов. Нов сериозен пропуск за Лудогорец дойде в 37-ата минута след поредното чудесно спасяване на Антонов. Кешеру стреля към вратата на гостите, но не успя да преодолее вратаря на Дунав.

Добавеното време на първото полувреме бе изключително интересно. Първо Бранимир Костадинов получи удобна топка, навлизайки в наказателното поле на Лудогорец, но Игор Пластун се намеси навреме и предотврати опасността. Минута по-късно обаче във втората минута на добанетото време Бранимир Костадинов се разписа за 1:1, изравнявайки за гостите. Христофор Хубчев центрира, а Пластун за малко да си отбележи автогол. Владимир Стоянов първо реагира добре, но при последвалия изстрел Костадинов бе точен.

РАЗВИТИЕТО НА ДВУБОЯ МИНУТА ПО МИНУТА

Русенци започнаха отлично второто полувреме, като в 49-ата минута Владо Стоянов отрази удар на влезлия като резерва Ндуйе Мойеци и изби в корнер.

Минута по-късно при бърза атака за Лудогорец, която можеше да застраши вратата на Дунав, бе отсъдена засада на Джонатан Кафу.

В 63-ата минута нова спасяване на вратаря на Дунав Станислав Антонов предотврати втори гол за Лудогорец, а три по-късно в 66-ата Бирсент Карагарен реализира втори гол във врата на Лудогорец.

Христофор Хубчев центрира в наказателното поле, а Карагарен засече с глава за 2:1, забравен от защитата на Лудогорец.

Шампионите обаче реагираха светкавично и в 70-ата Клаудиу Кешеру се реваншира за няколкото си пропуска с гол за 2:2. Кешеру се разписа след хубав удар, при който Станислав Антонов не успя да реагира добре и изпусна топката във вратата си.

Само две минути по-късно футболистите на Дунав правиха сериозен пропуск. Васил Шопов не успя да се разпише на празна врата след като преодоля Владо Стоянов. Игор Пластун обаче не допусна попадение и изчисти пред голлинията.

В последните минути на мача Лудогорец осъществи натиск, но не съумя да реализира победно попадение и двубоят завърши при 2:2.

Стартови състави:

Лудогорец: Владислав Стоянов, Натанаел, Игор Пластун, Хосе Паломино, Александър Василев, Абел Анисе, Густаво Кампаняро, Марселиньо, Вандерсон, Джонатан Кафу, Клаудиу Кешеру

Дунав: Станислав Антонов, Искандар Джалилов, Петър Патев, Михаил Милчев, Христофор Хубчев, Диян Димов, Самир Аясс, Юлиян Ненов, Бирсен Карагарен, Васил Шопов, Бранимир Костадинов