Лудогорец спечели с 2:0 навън срещу Дунав Русе в 20-ия кръг на Първа лига и по този начин си осигури комфортен аванс пред ЦСКА за пролетния дял в Първа лига.

Победата беше 16-ата за шампионите през есента на 2018/2019, с което те подобриха най-доброто си постижение по спечелени точки до зимната пауза. Успехът в Русе ги изстреля в друга орбита с 51 пункта, докато вторият ЦСКА има 45. Предишното върхово постижение на "орлите" датираше от сезон 2016/2017, когато до прекъсването по средата на шампионата те бяха спечелили 50 пункта.

Двубоят край Дунава не мина обаче без поредната доза спорни отсъждания. Гол на Лудогорец в края на първата част беше отменен заради засада, а през втората част реферът Никола Попов отказа да отсъди дузпа за домакините след удар с лакът на Козмин Моци в лицето на Ахмед Ахмедов.