Лудогорец спечели лека победа с 2:0 срещу бившия тим на своя треньор Димитър Димитров-Херо Иртиш Павлодар. Швиерчок и Мисиджан през първото полувреме вкараха за Лудогорец, а през второто Кешеру пропусна и дузпа за тях.

Това бе четвъртият успех в контролите в Турция за шампионите, които имат още едно реми и една загуба.

Марселиньо /ударен в мача с Кайрат/ и Дяков /с вирусно заболяване/ не взеха участие в този двубой.

Лудогорец излезе напред в резултата с новия гол на полския нападател на тима Якуб Швиерчок. Новото попълнение се разписа на два пъти в мача с Балтика, а този път реализира с глава за 1:0 в 27-ата минута.

Превъзходството на българския шампион бе затвърдено и с втори гол. Той падна в 35-ата минута, когато Сисиньо нахлу дълбоко по десния фланг и намери на чиста позиция Мисиджан, който нямаше как да сгреши – 2:0.

През второто полувреме темпото на игра поспадна, а Лудогорец се задоволи с контролирането на играта. Казахстанският тим не съумя да затрудни сериозно разградчани.

19-годишният Ковачев бе повален в пеналта и спечели дузпа за Лудогорец в 84-ата минута. Несериозното изпълнение на дузпа от Клаудиу Кешеру иобаче попречи на Лудогорец да стигне до класически резултат. Той изпрати топката в ръцете на вратаря на Иртиш.

В събота Лудогорец ще изиграе заключителната си контрола в Турция, като съперник на българския тим ще бъде елитния руски Арсенал Тула с Михаил Александров в редиците си. Двубоят от 10.30 ч. сутринта ще бъде излъчен по DIEMA SPORT.

Херо: Дружбата победи в този мач

Натанаел на български: Първенството е трудно, вече има ЦСКА

Следихме мача минута по минута:

90 - Край на мача - 2:0 за Лудогорец.

85 - Доминик Янков също влиза като смяна.

84 - Несериозно изпълнение на дузпа от Клаудиу Кешеру и той праща топката в ръцете на вратаря.

83 - 19-годишният Ковачев бе повален в пеналта и спечели дузпа за Лудогорец

81 - Много лошо се подхлъзна Горалски и остана да се превива на терена. После полякът продължи игра.

79 - Керчев смени Сисиньо в Лудогорец.

72 - Форстър, Натанаел, Ковачев, Жоао Пауло и Моци  влизат в игра като смени за Лудогорец. Пластун, Терзиев, Саша, Лукоки и Мисиджан напускат.

65 - Спокойна игра през второто полувреме. Лудогорец контролира мача.

60 - Хубав пробив на Лукоки, но ударът му е неточен.

46 - Начало на второто полувреме. Кешеру сменя Швиерчок, а Горалски смени Кампаняро. В състава на Иртиш - 10 смени.

45 - Край на първото полувреме - 2:0 за Лудогорец.

43 - Жълт картон за Георги Терзиев.

35 - 2:0 За Лудогорец. Сисиньо напредна по десния фланг и намери Мисиджан, за когото бе детска игра да вкара на опразнената врата.

27 - Гол 1:0 за Лудогорец. Якуб Швиерчок пак вкара, този път с глава.

22 - Хубава атака на Лукас Саша, след това удар на Кампаняро, но в аут.