Лудогорец победи Ахмат Грозни с 4:3 в петата си контролна среща от лагера в Турция срещу руския Ахмат Грозни. Головете за българския шампион реализираха Анисе, Натанаел, Янков и Бакалов. До този момент българският шампион имаше една победа и 3 поражения в предишните си проверки. Победа над унгарския Хонвед с 4:2, а пораженията дойдоха от румънските Ботошани и ЧФР Клуж, както и от Лехия Гданск.

Още в 3-ата минута на двубоя атака по дясното крило позволи на Рибейро да пробва задна ножица, но топката мина встрани от вратата. В тези начални минути Лудогорец пресира добре в чуждата половина съперника и беше доста по-активния тим.

Тимът от Грозни получи правото да изпълни пряк свободен удар в 8-ата минута, но отбраната на българския шампион се справи с опасността.

Абел Анисе откри резултата, след като засече центриране от корнер и в 11-ата минута Лудогорец откри резултата. Ахмат изравни резултата малко по-късно при една от малкото си опасни атаки. Малко след като руския тим изравни резултата, се стигна и до нов гол в полза на разградчани. От пряк свободен удар Натанаел препарира руския вратар и даде аванс на българския шампион. Десет минути по-късно с удар от малък ъгъл Доминик Янков направи резултата 3:1.

Руският тим опита да търси втори гол във вратата на Броун, но отбраната и вратарят на българския тим бяха на висота.

След нови 10 минути след като вратарят на руския тим се справи с удар към вратата, той беше безпомощен при добавката на Димо Бакалов. Така двата тима се оттеглиха на почивката при резултат 4:1 в полза на Лудогорец.

През втората част треньорът на руския тим направи куп промени в отбора си с цел да усили съпротивителните сили на отбора. В 56-ата минута на двубоя Ахмат получи право да изпълни пряк свободен удар, но ударът на играч на Ахмат не намери целта.

В 59-ата минута на двубоя Ахмат намали резултата, след като Броун наруши правилата в наказателното поле на Лудогорец срещу Бериша, който превърна отсъдения наказателен удар в гол, за да стане резултатът 4:2 в полза на българския шампион. В 66-ата минута Шимански стреля от далечно разстояние, но топката мина страни от вратата на българския шампион.

В 76-ата минута на двубоя влезлия като смяна Попа падна в наказателното поле на Ахмат и поиска дузпа, но съдията остави играта да продължи. В края на двубоя гостите от Ахмат реализираха и трети гол отново чрез Бериша, който се възползва от грешка на българския вратар.

Така Лудогорец спечели двубоя с 4:3, а в събота играе последната си проверка на турска земя срещу сръбския гранд Цървена звезда.

Лудогорец - Ахмат 4:3
голмайстори: 1:0 Анисе (11), 1:1 Балай (17), 2:1 Натанаел (21), 3:1 Доминик Янков (31), 4:1 Бакалов (41), 4:2 Бериша (59-дузпа), 4:3 Бериша (89)

Лудогорец: Хорхе Брун, Натанаел, Георги Терзиев, Драгош Григоре (65 - Рафаел Форстър), Лукас Саша, Светослав Дяков (46 - Яцек Горалски), Абел Анисе (46 - Серкан Юсеин), Доминик Янков (57 - Мей Махлангу), Рибейро (65 - Жоао Пауло), Димо Бакалов, Джоди Лукоки (65 - Адриан Попа)

Ахмат: Городов, Утсиев, Семенов, Уилкер (46 - Плиев), Иванов, Швец (46 - Бериша), Силва, Раванели, Шимански, Садулаев (46 - Мбенг (76 - Митришев)), Балай (46 - Кхарин)