Лудогорец посреща Септември София в мач от 26-ия кръг на Първа лига.

Двубоят е от 15:15 часа.

Можете да следите развитието му минута по минута в GONG.BG.

Също така можете да гледате мача пряко по телевизия DIEMA SPORT, както и в онлайн платформата PLAY DIEMA XTRA.

Разградчани са в положително настроение, след като спечелиха с 2:0 дербито срещу Левски в предишния кръг на стадион „Георги Аспарухов“.

Септември се намира в серия от две поредни загуби.

И третият наставник на разградчани през сезона Стойчо Стоев стартира престоя си в клуба с победа – 2:0 над Левски. Преди него Пауло Аутуори тръгна в първенството с 1:0 над Етър, а Антони Здравков – с 4:1 точно срещу Септември в 13-ия кръг

Кръг преди края на редовния сезон си осигури първото място след първата фаза на шампионата, като след 26 кръга през 2016/17 г. водеше с цели 16 точки пред втория Левски, а през миналия сезон авансът бе 3 пункта пред ЦСКА

Без наказания за двубоя Козмин Моци лудогорци изиграха досега 5 мача за първенство, в които балансът им е 2 победи, 2 равенства и 1 загуба (0:1 срещу Черно море)

Септември взе цели 10 точки по-малко, отколкото след редовния сезон на предишния шампионат, когато с 31 пункта завърши първата фаза на осмата позиция. Сега е с 21 и 4 места по-надолу в подреждането кръг преди края

Отборът загуби и двата си досегашни домакински двубоя с Лудогорец в Първа лига по един и същи начин – водеше с 1:0 до почивката, но през вторите полувремена допускаше по 4 гола

За първи път откакто септемврийци се завърнаха в елита Борис Галчев пропусна 2 поредни шампионатни срещи на тима. Без него в състава столичани играха 3 пъти през сезона и паднаха във всеки един от мачовете си, включително 1:4 от Лудогорец у дома.

Лудогорец има три победи в трите мача срещу Септември в Първа лига. Головата разлика е 9:2 в полза на разградчани.

На „Лудогорец Арена“ разградчани имат една единствена победа с минималното 1:0.