Лудогорец постигна престижно равенство срещу украинския шампион Шахтьор Донецк в контролна среща, играла се в турския курорт Белек. Двата състава завършиха при 2:2. Шесткратният първенец на България поведе в резултата след гол на Марселиньо. В последствие „миньорите“ направиха пълен обрат с попадения на Зубков и Факундо Ферейра. „Орлите“ обаче не се отказаха и добрата им игра бе ознаменувана от ново попадение за крайното реми, дело на  Жоао Пауло.

На три пъти в мача съдбата намигваше щастливо на „оранжево-черните“ и гредите ги спасяваха.

Димитър Димитров заложи на две коренно различни единадесеторки в двете полувремена. През първата част за бълграския тим на терена бяха Хорхе Броун, Сисиньо, Игор Пластун, Рафаел Форстър, Натанаел, Светослав Дяков, Абел Анисе, юношата Светослав Ковачев, Марселиньо, Вандерсон, Клаудио Кешеру. Вторите 45 минути в игра влязоха Ренан Дос Сантос, Лукас Саша, Александър Василев, Георги Терзиев, Козмин Моци, Якоб Горалски, Густаво Кампаняро, Доминик Янков, Джоди Лукоки, Върджил Мисиджан и Жоао Пауло.

Лудогорец влезе силно в мача, като още  в началните минути на срещата разградчани организираха опасна атака, а младият Светослав Ковачев стреля, но без успех. Малко след това, в 3-ата минута, на Натанаел намери топката чудено пред дъгата на пеналта, шутира мощно и разтресе напречната греда.

Българският шампион продължи с атаките и малко по-късно Клаудио Кешеру изпита рефлекса на Никита Шевченко, който се справи отлично.

Нова отлична възможност се разкри пред Лудогорец в 20-ата минута. Марселиньо проби през центъра, а след това пусна наляво към Вандерсон. Последният комбинира с Клаудио Кешеру, а нападателят засече мигновено, но Никита Шевченко направи класно спасяване.

Най-чистата възможност за украинците през първата част дойде в 26-ата минута. Степаненко излезе на стрелкова позиция и шутира , но покрай вратата.

В 41-ата минута Кешеру мушна топката в мрежата на съперника, но преди това имаше сигнал за засада. Минута по-късно момчетата на Херо поведоха.

Сисиньо направи страхотен пробив отдясно, след като се пребори за топката с Бутко. Последва центриране в наказателното поле,  а някъде от зоната пред вратарското поле Марселиньо засече безкомпромисно за 1:0.

Димитър Димитров заложи на изцяло различен състав през втората част, а добрата тенеденция в изявите на разградчани се запази. Още в 48-ата минута „орлите“ проведоха впечатляваща атака. Джоди Лукоки  си поведе на скорост отдясно, навлезе в наказателното поле, а след това пусна наляво към Върджил Мисиджан. Преди обаче бързоногият холандец да стигне до топката, бранител на украинците съумя да изчисти, като прати топката в десния стълб. Имаше и добавка на Якоб Горалски, но встрани от левия стълб.

„Миньорите“ изравниха в 57-ата минута. 21-годишният украински национал Зубков получи отляво и с удар малко вляво от точката за дузпата, мушна топката в мрежата на Ренан дос Сантос за 1:1.

След час игра отново шансът се усмихна на „оранжево-черните“, а гредата пак ги спаси. Върджил Мисиджан поде бърза атака, реши да комбинира с Жоао Пауло, но преди нападателят да стигне до топката, съперников защитник изби в левия стълб.

Три минути след това Фред и компания постигнаха пълен обрат. Чудесна атака през центъра завърши с комбинация между Зубков и Факундо Ферейра. Аржентинецът с техничен удар преодоля Дос Сантос за 2:1.

Само седем минути след това дойде ново равенство. „Зелените“ разиграха по-трайно в половината на противника си, в резултат на което Жоао Пауло шутира мощно за 2:2.

Така Лудогорец записа реми, след като в първия си спаринг победи Ботушани с 2:0. Следващата проверка на родния шампион е срещу Университатя Крайова. Спарингът е на 25 януари от 17.00 часа на стадион „Корнелия Даймънд“, Белек (Турция).

Стартови състави:

Лудогорец: Броун, Сисиньо, Пластун, Форстър, Натанаел, Дяков, Анисе, Светослав Ковачев, Марселиньо, Вандерсон, Кешеру

Шахтьор Донецк: Шевченко, Петряк, Хочолава, Ракицкий, Бутко, Патрик, Степаненко, Марлос, Тайсън, Дентиньо, Бланко