Лудогорец надделя по класически начин с 3:0 над Витоша Бистрица в мача от 17-ия кръг на Първа лига. Попаденията за успеха на разградчани бяха дело на Вандерсон, Лукас Саша и Якуб Швиерчок.

С успеха възпитаниците на Антони Здравков събраха 44 точки на първото място, докато бистричани са 11-ти с 16. В предстоящия междинен 18-ти кръг „орлите“ гостуват на втория в класирането ЦСКА, а Витоша е домакин на Верея.

Двубоя на „Лудогорец Арена“ изгледа и новият скаут на „орлите“ Алекси Желязков.

Междувременно победата на „зелените“ се яви хубав подарък за рожденика Клаудиу Кешеру. Пред навършващия 32 години румънец се разкриха няколко нелоши положения, но късметът не му се усмихна и той не успя  да запише името си сред голмайсторите.

Лудогорец контролираше изцяло мача през първата част. Статистиката сочи, че „зелените“ са отправили 6 изстрела по посока вратата на Витоша, като два от тях попаднаха в мрежата. За сметка на това „тигрите“ успяха да застрашат само веднъж Хорхе Броун, който обаче се справи с успех.

„Орлите“ поведоха след 13 минути игра. Марселиньо пусна много далновиден пас към Антон Недялков отляво, който проби и след това центрира. Клаудиу Кешеру засече с глава, като последва рикошет, а топката овладя Вандерсон. Бразилецът с премерен изстрел по земя направи 1:0.

Две минути по-късно преднината на Лудогорец набъбна на 2:0. Домакините изпълниха корнер отдясно по атаката си. След като топката бе пратена в пеналта, Антон Недялков продължи към Лукас Саша, който оформи 2:0.

Малко след половин час игра Вандерсон  отправи хубав изстрел, който обаче излезе над напречната греда в аут.

В началото на второто полувреме Четин Садула получи пас отляво, след което шутира от около 13 метра. Изстрелът обаче не затрудни никак Хорхе Броун.

Постепенно темпото на мача поспадна, но разградчани организираха и други опасни атаки, при една от които бе оформена и класическата победа.

В 63-ата минута Клаудиу Кешеру отправи много коварен изстрел, насочен към долния ляв ъгъл на Николай Георгиев. Стражът обаче реагира превъзходно и изби. Минута след това, атака на домакините бе спряна от засада, като останаха съмнения в коректността на решението.

В 65-ата минута Клаудиу Кешеру бе страхотно изведен от Марселиньо и остана очи в очи с Николай Георгиев. Румънецът копна топката, но я изкара в аут.

Лудогорец оформи 3:0 в 81-ата минута. Кешеру получи в пеналта и върна назад към Марселиньо. Халфът някъде от границата на наказателното поле отправи опасен изстрел, париран от Георгиев. За негово нещастие обаче топката попадна в появилия се като резерва Якуб Швиерчок, който наниза трето попадение.

Лудогорец - Витоша 3:0

1:0 Вандерсон 13'

2:0 Лукас Саша 15'

3:0 Якуб Горалски 81'

Състави:

Лудогорец: Хорхе Броун, Георги Терзиев, Рафаел Форстър, Антон Недялков (Густаво Кампаняро - 60'), Натанаел, Яцек Горалски (Светослав Дяков - 83'), Лукас Саша, Марселиньо, Димо Бакалов, Вандерсон (Якуб Швиерчок - 76'), Клаудио Кешеру

Старши треньор: Антони Здравков

Витоша Бистрица: Николай Георгиев, Тодор Гочев, Румен Гьонов, Георги Амзин, Четин Садула, Михаил, Милчев, Георги Купенов, Лъчезар Котев, Наско Милев, Стефан Христов (Петко Цанков - 65') Ивайло Лазаров (Кристиян Узунов - 86')

Старши треньор: Росен Кирилов