Лудогорец допусна загуба с 1:3 от Ботошани в първата си контрола от подготовката в турския курорт Белек. Проверката се игра на стадион "Корнелия Даймънд". Старши треньорът на българския шампион Тони Здравков направи много експерименти относно своя състав и най-вече през второто полувреме, когато разградчани допуснаха да се стигне и до обрата в срещата. В мача не взеха участие Ренан, Пламен Илиев, Козмин Моци и Драгош Григоре.

Футболистите на Ботошани откраднаха топката в тяхната половина в 6-та минута. Лоренциу Буш се забави при изграждането на контраатаката, което позвои на играчите на Лудогорец да се прегрупират. Муса Диаките отправи далечен удар, но топката премина встрани от левия стълб на вратата на Хорхе Броун.

Джоди Лукоки направи страхотно отиграване в 10-та минута. Лукоки навлезе в наказателното поле на Ботошани, след което подаде към Доминик Янков, а той от много добра позиция шутира, но над напречната греда в аут.

Лудогорец поведе в резултата в 12-та минута, когато Натанаел с много премерен диагонален удар вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата на Фрайзъл.

Ервин Онженда отправи опасен удар от фаул в 24-та минута, Хорхе Броун внимаваше и успя да избие в корнер.

След центриране в наказателното поле на Лудогорец в 25-та минута, Андрей Бурчъ стреля с глава, топката срещна напречната греда на вратата на Броун.

Ботошани изравни резултата в 36-та минута. Оженда подаде към Корбан, който центрира в наказателното поле на Лудогорец, където Бурчъ бе изпуснат и вкара топката във вратата на Броун.

Густаво Кампаняро допусна груба грешка в 41-та минута и подари топката на Роман, а той стреля, но над напречната греда на вратата на Броун.

Джоди Лукоки бе настоятелен и открадна топката в 43-та минута, след което подаде към Вандерсон, който стреля, но встрани от вратата на Фрайзъл.

Абел Анисе се появи в игра през второто полувреме. Той се завърна след осем месеца извън терените.

В 45-та минута Лукоки се подхлъзна в последния момент, след опита му да центрира топката кацна на напречната греда и излезе в аут.

Лудогорец можеше отново да поведе в резултата в 50-та минута, когато  Давид Рибейро отправи хубав удар, но Едуард Пап внимаваше и успя да избие топката в корнер.

Адриан Попа стреля от фаул в 63-та минута, но Едуард Пап успя да спаси.

Ботошани осъществи пълен обрат в мача в 64-та минута. Диего Фабрини пусна отличен извеждащ пас към Лоран Фюльоп, който финтира Даниел Наумов, след което вкара в опразнената врата.

Жоао Пауло влезе в игра в 65-та минута на мястото на Яцек Горалски, който получи контузия.

Ботошани поведе с 3:1 в 68-та минута. Фабрини отново блесна със страхотен пас към Фюльоп, който излезе сам срещу Наумов. Нападателят на Ботошани стреля, а топката бе довкарана във вратата на Лудогорец от Кътълин Голофка.

Жоао Пауло отправи много хубав удар в 73-та минута, но Едуард Пап спаси. Три минути по-късно Марселиньо отправи опасен удар, но Едуард Пап внимаваше и изби в корнер.

Лудогорец организира много добра атака в 79-та минута. Адриан Попа подаде към Жоао Пауло, който си поведе дълго топката и ударът му бе блокира. След това топката попадна в Рибейро, който стреля, но не достатъчно добре и Едуард Пап спаси.

Жонатан Родригес получи втори жълт картон в 83-та минута за нарушение срещу Марселиньо. Ботошани пусна в игра друг играч на мястото на Родригес.

Марселиньо стреля от фаул в 84-та минута, но топката премина над напречната греда на вратата на Ботошани.

Жоао Пауло бе изведен сам срещу Едуард Пап в 88-та минута, но бразилецът прати топката над напречната греда на вратата на Ботошани.

На турска земя Лудогорец ще изиграе шест проверки. Следват мачове срещу Хонвед (Унгария) на 18-ти януари, Клуж (Румъния) на 22-ри януари, Легия Гданск (Полша) 25 януари, Ахмат Грозни (Русия) на 1-ви февруари и Цървена звезда (Сърбия) на 2-ри февруари.

Лудогорец - Ботошани 1:3

1:0 Натанаел 12'

1:1 Андрей Бурчъ 36'

1:2 Лоран Фюльоп 64'

1:3 Кътълин Голофка 68'

Лудогорец: 1. Хорхе Броун – 8. Лукас Саша, 5. Георги Терзиев, 2. Рафаел Форстър, 6. Натанаел – 10. Густаво Кампаняро, 11. Махлангу – 92. Джоди Лукоки, 64. Доминик Янков, 88. Вандерсон – 70. Якуб Швиерчок /през второто полувреме в игра се появиха: 29. Даниел Наумов – 4. Сисиньо, 3. Антон Недялков, 44. Яцек Горалски, 12. Абел Анисе, 18. Светослав Дяков, 84. Марселиньо, 7. Димо Бакалов, 77. Адриан Попа, 63. Давид Рибейро, 28. Клаудиу Кешеру/

Ботошани: 12. Мартин Фрайзъл – 19. Андрей Патаке, 15. Андрей Чиндрис, 3. Андрей Бурчъ, 11. Аристидис Соиледис – 14. Муса Диаките, 67. Енрико Папа – 10. Ервин Онженда – 37. Александру Корбан, 9. Михай Роман, 6. Лоренциу Буш

МИНУТА ПО МИНУТА: Лудогорец - Ботошани 1:3

Следващата контрола на Лудогорец е на 18 януари срещу унгарския Хонвед.

90' Край на мача!

88' Жоао Пауло бе изведен сам срещу Едуард Пап, но бразилецът прати топката над напречната греда на вратата на Ботошани.

84' Хубав удар от фаул на Марселиньо, но топката премина над напречната греда на вратата на Ботошани.

83' Жонатан Родригес получи втори жълт картон за нарушение срещу Марселиньо. Ботошани пусна в игра друг играч на мястото на Родригес.

79' Сериозен пропуск за Лудогорец! Адриан Попа подаде към Жоао Пауло, който си поведе дълго топката и ударът му бе блокира. След това топката попадна в Рибейро, който стреля, но не достатъчно добре и Едуард Пап спаси.

78' Антон Недялков изблъска в гръб играч на Ботошани и получи жълт картон.

76' Много опасен удар на Марселиньо, но Едуард Пап внимаваше и изби в корнер.

73' Хубав удар на Жоао Пауло, но Едуард Пап успя да спаси.

68' Гол за Ботошани 3:1! Фабрини отново блесна със страхотен пас към Фюльоп, който излезе сам срещу Наумов. Нападателят на Ботошани стреля, а топката бе довкарана във вратата на Лудогорец от Кътълин Голофка.

67' Грешка на Даниел Наумов, след което последва удар на Мариан Тършъ, но ударът бе неточен и топката излезе в аут.

65' Жоао Пауло влезе в игра на мястото на Яцек Горалски, който получи контузия.

64' Гол за Ботошани - 2:1! Диего Фабрини пусна отличен извеждащ пас към Лоран Фюльоп, който финтира Даниел Наумов, след което вкара в опразнената врата.

63' Адриан Попа стреля от фаул, но Едуард Пап успя да спаси.

59' Яцек Горалски получи травма и Лудогорец играе с човек по-малко.

50' Много хубав удар на Давид Рибейро, но Едуард Пап внимаваше и успя да избие топката в корнер.

В мача няма да вземат участие Ренан, Пламен Илиев, Козмин Моци и Драгош Григоре.

Лудогорец започва второто полувреме в изцяло нов състав: 29. Даниел Наумов – 4. Сисиньо, 3. Антон Недялков, 44. Яцек Горалски, 12. Абел Анисе, 18. Светослав Дяков, 84. Марселиньо, 7. Димо Бакалов, 77. Адриан Попа, 63. Давид Рибейро, 28. Клаудиу Кешеру

46' Начало на второто полувреме!

45' Край на първото полувреме!

45' Лукоки се подхлъзна в последния момент, след опита му да центрира топката кацна на напречната греда и излезе в аут.

43' Лукоки бе настоятелен и открадна топката, след което подаде към Вандерсон, който стреля, но встрани от вратата на Фрайзъл.

41' Груба грешка на Кампаняро, който подари топката на Роман, а той стреля, но над напречната греда на вратата на Броун.

36' Гол за Ботошани - 1:1! Оженда подаде към Корбан, който центрира в наказателното поле на Лудогорец, където Бурчъ бе изпуснат и вкара топката във вратата на Броун.

33' Онженда комбинира с Роман, който стреля, но неточно в аут.

25' Греда! След центриране в наказателното поле на Лудогорец, Андрей Бърчъ стреля с глава, топката срещна напречната греда на вратата на Броун.

24' Опасен удар от фаул на Ервин Онженда, Хорхе Броун внимаваше и успя да избие в корнер.

19' Ново центриране в наказателното поле на Ботошани, топката в крайна сметка се озова в ръцете на Фрайзъл.

18' Онженда не прецени пробива си, а Броун се намеси решаващо и успя да улови топката.

17' Центриране в наказателното поле на Ботошани, Фрайзъл боксира в корнер.

12' Гоол за Лудогорец - 1:0! Натанаел с много премерен диагонален удар вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата на Фрайзъл.

10' Страхотно отиграване на Джоди Лукоки. Той навлезе в наказателното поле на Ботошани, след което подаде към Доминик Янков, а той от много добра позиция шутира, но над напречната греда в аут.

6' Футболистите на Ботошани откраднаха топката в тяхната половина. Лоренциу Буш се забави при изграждането на контраатаката, което позвои на играчите на Лудогорец да се прегрупират. Муса Диаките отправи далечен удар, но топката премина встрани от левия стълб на вратата на Хорхе Броун.