Лудогорец III разгроми с 4:1 Черноморец  Балчик в мач от XVIII кръг на първенството в Североизточна Трета лига, който се игра на стадион „Гнездо на орли“.

Първото полувреме не предложи много голови ситуации, а действията на терена се водеха предимно между двете наказателни полета. Закономерно двата тима се оттеглиха за почивка при нулево равенство.

Станислав Вълчев откри за „орлите“ в 50-та минута, след подаване на Емил Кьосов.

Пет минути по-късно Божидар Владимиров направи 2:0. Асистенцията бе на Димитър Господинов.

В 77-та минута Черноморец намали на 2:1. Голът даде надежда на гостите, че могат да си тръгнат от Разград с поне точка и те се опитаха да осъществят натиск.

„Орлите“ се възползваха от отворилите се пространства. В 88-та минута Росен Иванов намери Станислав Вълчев, който вкара втория си гол в срещата за 3:1.

В добавеното време  Росен Иванов асистира на Радослав Петров за крайното 4:1.

„Доволен съм от момчетата, защото се изправихме срещу един от най-силните отбори в групата и го надиграхме. Показахме характер, когато бе необходимо, създадохме много положения и вкарахме хубави 4 гола“, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Захари Сираков.