Третият отбор на Лудогорец официално спечели Североизточната Трета лига и то кръг преди финала на първенството. Това се случи след равенството у дома, в което „орлите“ записаха реми 1:1 срещу основния си конкурент за лидерството Фратрия Варна. Спечелената точка бе достатъчна на Лудогорец да стане недостижим на върха с актив от 61 точки.

Мачът, изигран в комплекс „Гнездо на орли“, бе двуостър. През първата част пред Лудогорец се разкриха няколко чисти голови ситуации, които обаче останаха нереализирани. За разлика от „орлите“, гостите  не съумяха да създадат такива. Въпреки това, те поведоха в резултата в началото на второто полувреме, но разградчани съумяха да изравнят благодарение на Петър Кирев.

Играчите знаеха какво се очаква от тях, за да запазим първото място в Лигата и на сто процента изпълниха поставените задачи, коментира старши треньорът на третия отбор на Лудогорец Емилиян Петров.