Локо Сф спечели трудна, но важна победа с 1:0 срещу втория отбор на Лудогорец в мач от 16-ия кръг на Втора лига. Локомотивци са втори с 31 точки, на три зад лидера Ботев Враца, на който гостуват в 17-ия кръг.

Гостите от Разград, без своите асове от първия тим, започнаха мача по-добре. Активният Денислав Александров нанесе два опасни удара в началните 15 минути, при единия от които македонският вратар на Локомотив Андрея Ефремов изби акробатично в корнер, а при другия изстрел топката излезе в аут.

Постепенно Локомотив взе инициативата, обгради наказателното поле на съперника и дори изпрати топката във вратата на разградчани. Но в 31-ата минута Емил Виячки бе в положение на засада и гол не бе зачетен.

В 37-ата минута пак Денислав Александров разтревожи Андрея Ефремов, но македонският страж на Локото отново се справи и отрази.

В 42-ата минута след центриране отляво Здравко Димитров сложи топката на главата на Мартин Станкев, но неговият удар изпрати топката на сантиметри встрани от вратата на Лудогорец.

В 49-ата минута Здравко Димитров стреля от пеналта, но вратарят Даниел Наумов отрази в корнер. В следващата атака бе отсъдена дузпа за задържане на Иво Иванов в наказателното поле и Илия Димитров не остави шансове на вратаря – 1:0 за Локо Сф в 51-ата минута.

Локомотив продължи доминацията, която наложи след почивката и домакините направиха нови три пропуска.

Дойде 70-ата минута, когато първо Иво Иванов изтърва гол сам срещу вратаря, а после Мартин Станкев уцели напречната греда на вратата на Лудогорец.

В края на двубоя лудогорци натиснаха, но домакините удържаха победата с 1:0 и с това прекъснаха серията си от 4 мача без пълен успех. Железничарите събраха 31 точки и минаха поне временно на второто място в класирането.

В последния есенен кръг Локо Сф ще гостува на лидера Ботев във Враца.

ЛОКО СФ – ЛУДОГОРЕЦ II 1:0

1:0 Илия Димитров 51-дузпа

ЛОКО СФ: 92 Андрея Ефремов, 6 Владимир Семерджиев /80-Илиян Стефанов/, 23 Емил Виячки, 66 Александър Бранеков, 3 Евгени Зюмбулев, 17 Галин Ташев /67-Александър Горанов/, 14 Иво Иванов, 77 Мартин Станкев /84-Красимир Милошев/, 9 Илия Димитров, 18 Николай Цветков, 20 Здравко Димитров /Резерви: 1 Цветомир Витков, 15 Александър Горанов, 26 Красимир Милошев, 7 Александър Александров, 19 Марио Йорданов, 21 Виктор Райчев, 10 Илиян Стефанов/ Старши треньор - Младен Додич

ЛУДОГОРЕЦ II: 29 Даниел Наумов, 87 Преслав Петров, 56 Иван Великов, 23 Венцислав Керчев, 76 Сердар Юсуфов, 34 Олег Димитров /64-Цветослав Петров/, 72 Ерол Дост /78-Доминик Янков/, 45 Ивайло Климентов, 75 Мартин Милков /66-Тони Иванов/, 80 Денислав Александров, 97 Томас Цвятков /Резерви: 24 Васил Симеонов, 85 Атанас Карочоров, 51 Георги Вълчев, 38 Кристиян Китов, 50 Цветослав Петров, 81 Тони Иванов, 64 Доминик Янков/ Старши треньор - Ради Здравков

СЪДИЯ: Йото Гарабедов

СТАДИОН: „Локомотив“ - 350 зрители