Локомотив Сф спечели първата си победа във Втора лига, след като надви с 1:0 Лудогорец 2 в мач, в който и в двете врати можеха да паднат доста повече попадения.

Локомотив е девети в класирането с 4 точки, а Лудогорец е 12-и с три.

Първата си контра гостите проведоха още в 2-ата минута, но откъсналият се Мартин Милков изпрати топката встрани от вратата на Локомотив.

В 7-ата минута Романов нахлу по левия фланг и сервира на тепсия топката за Хазуров, но той от няколко метра не можа да намери вратата на Лудогорец.

В 10-ата минута Локомотив получи правото на пряк свободен удар встрани от вратата на гостите. Мартин Станкев стреля директно оттам и намери горния ляв ъгъл на вратата – 1:0 за Локо Сф.

В 13-ата минута Лудогорец пропусна да изравни. Денислав Александров получи топката сам срещу Любенов, но шутира над вратата.

В 19-ата минута Станкев стреля по диагонал, но Наумов отрази в корнер за железничарите.

Пак Станкев се опита в 33-ата минута да разтревожи лудогорци с удар по диагонала, но Наумов изби в корнер. Сетне и Бузукис принуди вратаря на гостите да направи акробатичен плонж, за да избие в нов корнер.

Хубава лудогорска атака затвърди впечатлението за открит футбол, като Виячки се изпречи на пътя на топката и отрази удара на Александров. Пак той бе близо до успеха в 37-ата минута, когато диагоналният му удар за малко не намери локомотивската врата.

В края на полувремето от фаул Иван Йорданов шутира над вратата на домакините и двата отбора се оттеглиха на почивката при 1:0 за Локомотив.

В 55-ата минута Александров опита удар по земята към вратата на софиянци, но вратарят Любенов беше на мястото си.

Любенов бе принуден да се намеси и в 60-ата минута, за да отрази още един опасен удар – на Мартин Милков.

В 68-ата минута след корнер Виячки скочи най-високо, но ударът му с глава бе отразен под гредата от Наумов.

Триходова комбинация Христов-Васев-Романов можеше да донесе втори гол за Локомотив, но Наумов отново се намеси добре в 80-ата минута.

В 82-ата пък и колегата му на другата врата Любенов се намеси решително, за да я спаси от попадение.

Сетне пък локомотивският стълб Виячки с чист шпагат предотврати опасна атака на разградчани.

В 86-ата минута Хазуров пробва задна ножица за поредното положение, сега пред вратата на Лудогорец.

В добавеното време страничният съдия Петър Рангелов вдигна засада за Локомотив, а това изправи щаба на софиянци на крака за протести.

До края и двата отбора продължиха да търсят гола, но мачът така и приключи само с един гол - 1:0 за локомотивци.

ЛОКО СФ – ЛУДОГОРЕЦ 2    1:0

1:0 Мартин Станкев 10

ЛОКО СФ: 24 Александър Любенов, 26 Красимир Милошев, 23 Емил Виячки, 15 Александър Горанов, 21 Христос Контохристос, 6 Георгиос Бузукис, 17 Йордан Тодоров /46-Даниел Васев/, 4 Франк Мбарга /65-Богомил Христов/, 77 Мартин Станкев, 11 Владислав Романов, 9 Костадин Хазуров /88-Георги Нетов/ /Резерви: 12 Цветомир Витков, 94 Даниел Васев, 88 Богомил Христов, 19 Марио Йорданов, 7 Георги Нетов, 3 Марио Петков, 20 Даниел Алексиев/ Старши треньор – Ангел Колев

ЛУДОГОРЕЦ 2: 29 Даниел Наумов, 87 Преслав Петров, 52 Тихомир Димитров, 53 Лъчезар Ковачев, 76 Сердар Юсуфов /73-Димитър Илиев/, 72 Ерол Дост, 82 Иван Йорданов, 64 Доминик Янков, 75 Мартин Милков /67-Димитър Митков/, 80 Денислав Александров, 31 Андриян Димитров /54-Стефан Методиев/ /Резерви: 69 Дамян Дамянов, 62 Василен Марков, 74 Станислав Вълчев, 58 Димитър Илиев, 91 Стефан Методиев, 97 Християн Кънчев, 81 Димитър Митков/ Старши треньор – Радослав Здравков

СЪДИЯ: Васимир Ел-Хатиб

СТАДИОН: „Локомотив“ - 500 зрители